Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Ева Янева обявена за MVP при успех на Волеро

Ева Янева и Волеро отпаднаха от Купата на Франция

Българската волейболистка Ева Янева и тимът на Волеро (Льо Кане) записаха 11-а победа във френската Лига.

Воденият от Лоренцо Мичели отбор надигра категорично като домакин Кан с 3:0 (25:22, 25:17, 25:23) в дербито на Ривиерата. Льо Кане е четвърти с 33 точки (11 победи, 7 загуби), съперникът е пети с 32 точки и същия баланс.

Ева Янева отново бе на ниво, като се отчете с 14 точки (1 ас, 1 блокада) и бе отличена за MVP на двубоя.

Александра Георгиева се появи за кратко на терена в първата част, но не записа точков актив. Най-резултатна бе Ния Кай Рийд с 24 точки (3 блокади).

За Кан Микая Уайт се отчете с 19 точки (2 аса, 1 блокада), Клеър Дейвис добави 10 точки (1 блокада). Следващият двубой е на 27 февруари (събота), срещу Пари Сен Клу.