Ники Митов и Хебър треснаха Левски на "Герена" (видео+галерия)

Резервите на Левски загубиха от Хебър (Пазарджик) в контрола между двата тима на стадион "Георги Аспарухов". Отборът от Втора лига победи с 1:0 след точно изпълнена дузпа на Тодор Чаворски. Израсналият на "Герена" футболист се разписа в 45-ата минута.

Наставникът на "сините" Славиша Стоянович пусна играчите, които не са титуляри, като единствено Симеон Славчев и Валери Божинов, които влязоха резерви при равенството с Етър (0:0), взеха участие във вчерашната среща на стадион "Ивайло". Младите Николай Църовски и Антоан Стоянов дебютираха за "сините" от първата минута.

47 Левски - Хебър
Бившият треньор на столичани Николай Митов заложи на своя титулярен състав, след като пазарджаклии нямаха мач през изминалия уикенд от първенството.
Двубоят се игра на ниски обороти, но въпреки това пространства в двете защити не липсваха. Нападателят на гостите Тодор Чаворски излезе сам срещу Михайлов, но не уцели вратата. Последваха няколко остри центрирания към двамата вратари, но нито едно от тях не бе засечено.
Мартин Петков остана очи в очи с Александър Любенов обаче също не успя да намери рамката на вратата. Последното подаване липсваше и пред двете врати, а Стивън Петков с глава също пропусна. Ивайло Найденов пък нацели лявата греда, след като влезе в наказателното поле на скорост.
Именно десният защитник фаулира Евгени Игнатов в последните секунди на първата част и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Чаворски, който не остави шансове на Михайлов и прати топката в левия ъгъл на вратаря.
Интересното е, че това бе първото допуснато попадение от опитния вратар през 2021 година.
На почивката най-популярните играчи на "сините" Михайлов и Божинов останаха в съблекалнята, а на техните места влязоха Николай Кръстев и Билал Бари, който пропусна най-чистото положение през втората част.  Илия Димитров пък замени Стивън Петков, но това не даде резултат. Мартин Петков бе активен и се опита да изравни от пряк свободен удар, като пробва изстрел под стената, но топката мина покрай гредата.
Домакините опитаха да върнат попадението, но така и не успяха да наложат тотален превес и да демонстрират класа в атака, за да стигнат до чисти положения. Стоянович пусна младоците Симеон Василев, който дебютира, и Асен Митков. Ники Митов също даде шанс на останалите си футболисти, което още повече намали оборотите на мача.
Нов гол не падна и Хебър постигна престижна победа срещу 26-кратните шампиони на България. Този успех може да даде самочувствие на "зелените", които продължават да нямат успех в шампионата от 27 ноември.
Съставът от Пазарджик е в серия от четири мача без победа във Втора лига, като заема седма позиция с 26 точки и продължава да има сериозни шансове за третата позиция в крайното класиране, която дава право на бараж за влизане в елита.
Столичани обаче трябва да почнат да се притесняват, че в атака изпитват проблеми и трудно се създават положения, въпреки че имат вече доста офанзивни играчи - Найджъл Робърта, Валери Божинов, Билал Бари, Стивън Петков, Илия Димитров, Мартин Петков, Марин Петков и Здравко Димитров. Освен това бе даден шанс на много от младите играчи, които не успяха да се възползват успешно и да накарат Стоянович да им дава повече игрови минути.
Треньорът на 26-кратните шампиони иска всеки понеделник играчите, които се на участвали в мача през уикенда от efbet Лига, да играят приятелска среща. Миналият понеделник столичани играха пред закрити врати срещу Гранит (Владая), когато спечелиха със 7:1. Тогава Илия Димитров отбеляза хеттрик, Марин Петков добави две попадения, а Мартин Петков и Валери Божинов също се разписаха.

ЛЕВСКИ- ХЕБЪР 0:1
0:1 Чаворски (45-дузпа)