Давид Пастърнак вкара хеттрик за победата на Бостън срещу Филаделфия

22 февруари 2021 | 12:19
  • копирано
  • 0
Давид Пастрнак се отличи с три гола за победата на Бостън със 7:3 над Филаделфия в двубой от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Срещата се проведе на открито между щатите Невада и Калифорния, а Бостън отбеляза три попадения в рамките на само 1.39 минути във втората третина.

Отборът на Бруинс демонстрира поредно силно представяне на фона на заснежените планини край езерото Тахо.

Пастърнак се разписа в първата минута на всяка от първите две части и в края на последната третина, записвайки втория си хеттрик в три двубоя срещу Флайърс. Чарли Койл, Трент Фредерик, Ник Ричи и Чарли Макавой също бяха точни за петия петия пореден успех за Бостън срещу Филаделфия. Вратарят Тука Раск се отличи с 16 спасени шайби за победителите.

Джоуъл Фарабий, Шон Котюрие и Джеймс ван Риймсдайк реализираха в полза тима от Филаделфия, който има шестима болни от коронавирус хокеисти.

Вратарят Картър Харт допусна шест гола след 20 удара в първите две третини от срещата. Стражът е играл в четири от петте загуби срещу Бостън през настоящата кампания, като е позволил общо 20 пъти шайбата да влезе в мрежата зад него срешу Бруинс.
Вашингтон победи с 4:3 у дома Ню Джърси, а Ти Джей Оший се разписа на два пъти. Алекс Очечкин реализира гол при числено превъзходство на леда, а столичани заличиха пасив от два гола срещу Девилс. Джон Карлстън също беше точен за Кепитълс.

Ню Джърси поведе с 2:0 след попаденията на Андреас Йонсон и Джак Хюз, докато Никита Гусев оформи крайния резултат, когато Вашингтон вече водеше с два гола малко преди края. Вратарят на столичани Крейг Андерсън парира 20 удара.
Отава се наложи с 3:2 у дома срещу продължение срещу Монреал. Брейди Ткачък се разписа 3.30 минути след началото на допълнителния период, а Дрейк Батърсън и Джош Норис също бяха точни в полза на столичани. Вратарят Мат Мъри направи 30 спасявания за Сенатърс.

Кори Пери и Ник Сузуки се разписаха в полза на Канейдиънс.
Уинипег се наложи с 4:3 при гостуването си срещу Ванкувър, като и тази среща се реши в продълженията. Пиер-Люк Дюбоа отбеляза само 27 секунди след старта на допълнителната част.

Елиас Петерсон изравни 38 секунди преди края на редовното време при числено превъзходство, а това беше второто му попадение в двубоя. Марк Шайфли и Нийл Пионк също реализираха голове за успеха на Джетс. Вратарят Конър Хелебюк направи 31 спасявания.

Брендън Сътър се разписа за Ванкувър, а Уинипег победи този съперник и в петък вечерта, като резултатът беше 2:0.

Пиер-Люк Дюбоа даде началото на обрата при 2:0 в полза на Канъкс във втората третина.