Ботев (Пловдив) се докопа до точка в последната секунда (видео+снимки)

Отборите на Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в последния мач от 18-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” трябва да са доволни, че успяха да стигнат до точката, тъй като петнайсетина минути преди края на мача губеха с 0:2. Въпреки това сериозните притеснения на феновете за мястото на тима в елита няма как да изчезнат с днешното представяне на тима, тъй като играта на отбора не бе повод за оптимизъм. Домакините пък трябва да съжаляват, защото през по-голямата част на срещата имаха превъзходств и решиха, че при 2:0 мачът вече е спечелен.

58 Царско село - Ботев (Пловдив)
Димитър Костадинов и Андерсон Кордейро бяха голмайстори за Царско село, а за Ботев точката донесоха Атанас Илиев и Мишел Еспиноса. Мачът бе изгледан от доста популярни лица на трибуните - Христо Крушарски, Стойчо Младенов, Росен Кирилов и други.
В 15-ата минута на срещата попадение на домакините бе отменено заради засада. При едно центриране в наказателното поле топката бе продължена към Иван Бандаловски, който я прати в мрежата от близко разстояние. Защитникът обаче бе зад защитата и правилно попадението бе отменено.
В 18-ата минута обаче Царско село откри резултата. Мощен шут на Дилан Мартенс се отби в горната греда, но Димитър Костадинов бе най-съобразителен и притича, за да довкара топката във вратата за 1:0.
В 58-ата минута домакините вече водеха с 2:0. След предица от неориентирани действия в отбраната на Ботев вратарят Георги Аргилашки изби топката на крака на нахлуващия в наказателното поле Андерсон Кордейро и бразилецът прати кълбото в мрежата.
В следващите минути двата тима си размениха по една греда. Първо "канарчетата" пропуснаха да намалят, след като удар на Кевин Янсон се отби в страничния стълб. След това пък новото попълнение на домакините Карим Роси от непосредствена близост не успя да реализира и също нацели гредата.
В 74-ата минута Ботев намали резултата. След едно центриране от статично положение последва разбъркване, при което Атанас Илиев бе най-съобразителен и от въздуха прати топката в мрежата. Останаха съмнения, че Генев бе в засада при подаването към голмайстора, но съдията не отсъди нищо.
Малко по-късно гостите можеха да изравнят, след като Виктор Генев удари греда след центриране от корнер. След това пък последва разбъркване, при което бе отсъден фаул срещу вратаря Джони Пласид.
В даденото от съдията продължение Царско село пропусна много голям шанс да си подпечата победата, но Роси за втори път пропусна от отлична възможност и прати топката в тялото на Аргилашки.
Така се стигна до 94-ата минута, когато Ботев изравни с последната си възможност в срещата. След рикошет топката попадна в Мишел Еспиноса и халфът с плътен удар направи 2:2, носейки точката на "канарчетата".
В класирането Ботев остава на 12-о място с актив от 15 точки, което е на три от последния в подреждането Етър. Царско село от своя страна е с три повече от “канарчетата” и заема девета позиция.