Гьотце с два гола в един мач за първи път от 2016-а (видео)

Марио Гьотце навлиза във все по-добра форма и днес донесе много важна победа на ПСВ Айндховен. "Филипсите" изтръгнаха успех с 3:1 над Витес в 23-ия кръг на Ередивизи, а Гьотце беше големият герой с попаденията си в 86-ата и 88-ата минута.

Германецът не се беше разписвал два пъти в един мач от 2016 година. Тогава той още носеше екипа на Байерн (Мюнхен) и в края на сезона вкара два гола за победата с 3:1 над Хановер 96. От началото на настоящата кампания Гьотце има пет попадения за ПСВ, а през целия минал сезон отбеляза само три за Борусия (Дортмунд).
Албанският талант Армандо Броя даде аванс на Витес в 4-ата минута, а ПСВ обърна развоя на мача след почивката. Преди това обаче гредите на два пъти спасиха домакините. В 66-ата минута Донийл Мален изравни, а после влезлият като резерва Гьотце завърши хубави атаки на домакините с попадения за крайното 3:1.

ПСВ е на второ място в класирането с 50 точки. Лидерът Аякс победи с 4:2 Спарта (Ротердам) и събра 56 точки. Трети е АЗ Алкмаар, а Фейенорд и Витес са четвърти и пети с равен брой точки - по 42.