Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Гьотце с два гола в един мач за първи път от 2016-а (видео)

21 февруари 2021 | 23:06 - Обновена
  • копирано
  • 2
Марио Гьотце навлиза във все по-добра форма и днес донесе много важна победа на ПСВ Айндховен. "Филипсите" изтръгнаха успех с 3:1 над Витес в 23-ия кръг на Ередивизи, а Гьотце беше големият герой с попаденията си в 86-ата и 88-ата минута.

Германецът не се беше разписвал два пъти в един мач от 2016 година. Тогава той още носеше екипа на Байерн (Мюнхен) и в края на сезона вкара два гола за победата с 3:1 над Хановер 96. От началото на настоящата кампания Гьотце има пет попадения за ПСВ, а през целия минал сезон отбеляза само три за Борусия (Дортмунд).
Албанският талант Армандо Броя даде аванс на Витес в 4-ата минута, а ПСВ обърна развоя на мача след почивката. Преди това обаче гредите на два пъти спасиха домакините. В 66-ата минута Донийл Мален изравни, а после влезлият като резерва Гьотце завърши хубави атаки на домакините с попадения за крайното 3:1.

ПСВ е на второ място в класирането с 50 точки. Лидерът Аякс победи с 4:2 Спарта (Ротердам) и събра 56 точки. Трети е АЗ Алкмаар, а Фейенорд и Витес са четвърти и пети с равен брой точки - по 42.

Марио Гьотцегол Марио Гьотце  86'
85' Armando Broja  Armando Brojaизлиза
Daan Huisman  Daan Huismanвлиза
75' Оусама Танане  Оусама Тананеизлиза
Марио Гьотцевлиза Марио Гьотце
63' Ikoma Lois Openda  Ikoma Lois Opendaизлиза
Идриса Туре  Идриса Туревлиза
Ерик Гутиересизлиза Ерик Гутиерес  46'
Донийл Маленвлиза Донийл Мален
Adrian Feinизлиза Adrian Fein
Филип Максвлиза Филип Макс
Ерик Гутиересжълт картон Ерик Гутиерес  38'
4' Armando Broja  Armando Brojaгол