Уеска с ценни три точки в борбата за оцеляване (видео)

Уеска стигна до много важна победа в битката за оцеляване в Ла Лига. Тимът на Пачета спечели с 3:2 домакинството си на Гранада. Въпреки успеха, отборът си остава на последно място в класирането, но с втората победа в последните четири мача запазва надежди да се измъкне от зоната на изпадащите.

Двубоят не започна добре за Уеска, който получи гол в осмата минута. Домингос Кина откри резултата, а малко по-късно Рафа Мир пропусна дузпа за домакините. Те обаче успяха да осъществят пълен обрат до почивката. Дани Есриче изравни в 31-ата минута, а Хорхе Пулидо изведе Уеска напред преди автогол на Гулкие да направи резултата 3:1.

През второто полувреме Алберто Соро намали в 59-ата минута, но гостите не успяха да стигнат до нещо повече и отборът на Пачета успя да запази преднината си. Играчите на Гранада показаха и признаци на умора, след като имаха мач в Лига Европа преди три дни. Те победиха Наполи, но в първенството записаха трета загуба в последните си пет мача. Гостите завършиха с 10 човека, след като в самия край Херман Санчес получи червен картон.