Хофенхайм вкара четири на Вердер с лекота (видео)

21 февруари 2021 | 21:05 - Обновена
  • копирано
  • 0

Хофенхайм постигна спокойна победа с 4:0 над гостуващия Вердер (Бремен) в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата и с 26 точки го измести от 11-ото място в класирането. Головете за домакините отбелязаа Иляс Бебу (26’), Кристгоф Баумгартнер (44’), Мунас Дабур (49’) и Жоржиньо Рутер в последната минута на мача.

Първият голям шанс за домакините се представи още в 12-ата минута, когато Кристоф Баумгартнер бе намерен непокрит в наказателното поле, но стреля слабо. В 26-ата минута Иляс Бебу откри резултата, след като бе намерен от Дидие Самасеку в пеналтерията. Флагът на страничния арбитър бе вдигнат, но след разглеждане с ВАР попадението бе зачетено. Кристоф Баумгартнер удвои в самия край на първото полувреме, след като напредна много добре, навлезе в наказателното поле и не остави шансове на Йержи Павленка в десния ъгъл.

Само четири минути след началото на втората част домакините направиха преднината си класическа след отличен пробив по дясното крило на Иляс Бебу, който след това центрира отлично по земя към Мунас Дабур и за него остана по-лесно - да простреля Павленка за 3:0. В 64-ата Хофе бе близо и до четвърто попадение и само отличната намеса на бранител на Вердер предотврати гол на резервата Крамарич, който вече виждаше името си на таблото.

Домакините се добраха до четвърто попадение в самия край на мача, когато Мелайро Богарде подаде отлично към Жоржиньо Рутер от границата на наказателното поле и той прати топката в десния ъгъл на Павленка за крайното 4:0. В следващият кръг Хофенхайм гостува на Уион (Берлин), а Вердер посреща борещия се за зона Шампионска лига Айнтрахт (Франкфурт).

Marco John Marco John30 Максимилиан Егещайн35 Максимилиан Егещайн
Кристоф Баумгартнер Кристоф Баумгартнер14 Леонардо Битенкурт10 Леонардо Битенкурт
Райън Сесеньонвлиза Райън Сесеньон
82' Джошуа Сарджънт  Джошуа Сарджънтизлиза
Eren Dinkci  Eren Dinkciвлиза
Павел Кадержабекизлиза Павел Кадержабек  81'
Саргис Адамянвлиза Саргис Адамян
Себастиан Рудиизлиза Себастиан Руди
Melayro Bogardeвлиза Melayro Bogarde
69' Марко Фридъл  Марко Фридължълт картон
Милот Рашица  Милот Рашицаизлиза
Жан-Мануел Мбом  Жан-Мануел Мбомвлиза
Мунас Дабуризлиза Мунас Дабур  61'
Андрей Крамаричвлиза Андрей Крамарич
56' Леонардо Битенкурт  Леонардо Битенкуртизлиза
Юя Осако  Юя Осаковлиза
Кевин Мьовалд  Кевин Мьовалдизлиза
Никлас Фюлкруг  Никлас Фюлкругвлиза
Павел Кадержабекжълт картон Павел Кадержабек  51'
Мунас Дабургол Мунас Дабур  49'
46' Милош Велкович  Милош Велковичизлиза
Romano Schmid  Romano Schmidвлиза
Кристоф Баумгартнергол Кристоф Баумгартнер  44'
Иляс Бебугол Иляс Бебу  26'
Себастиан Рудижълт картон Себастиан Руди  16'
8' Йомер Топрак  Йомер Топракжълт картон