"Детската градина" на Ботев (Вр) разпиля Дреновец

Вторият отбор на Ботев (Враца) разгроми гостуващия му Дреновец (Дреновец) с 5:1 в мач от 18-ия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините пропуснаха да бият с по-голям резултат. Над всички беше Виктор Василев, който вкара четири пъти и асистира за петото попадение на врачани. Адмирации за целия състав на Радостин Александров, чиято средна възраст е 18,5 години.

„Детската градина“ започна вихрено двубоя и при третата си атака откри резултата. Стори го Василев с пета след пас на 16-годишния Асен Русинов. До края на първата част нападателят се разписа още два пъти след асистенции на друг 16-годишен съотборник Станислав Петков. Гостите също проведоха няколко добри атаки, но не успяха да ги завършат с гол. Те започнаха по-добре втората част и Александър Веселинов вкара с глава за 3:1.

В 63-ата минута врачани проведоха многоходова акция, Русинов центрира и Василев покачи на 4:1. После той подаде и 16-годишния Мирослав Маринов реализира петия гол за Ботев. Той, Йордан Желев и Тодор Горанов пропуснаха да вкарат още. Дебют в мъжкия футбол с екипа на Ботев направи 15-годишния вратар Любомир Василев. Футболист на Дреновец пък бе отстранен за втори жълт и червен картон.