Ефективен Ман Юнайтед се справи с Нюкасъл (видео)

Манчестър Юнайтед записа втора победа в последните си шест мача в първенството, след като спечели с 3:1 домакинството си на Нюкасъл. Отборът на Оле Гунар Солскяер се върна на второто място, но изостава на десет точки от лидера Манчестър Сити.

Маркъс Рашфорд откри резултата след половин час игра, но Ален Сент-Максимен изравни в 36-ата минута. Даниел Джеймс се разписа в 57-ата минута, а Бруно Фернандеш от дузпа вкара третия гол за домакините в 75-ата минута.

"Свраките" изиграха добър мач, като имаха силни периоди, но "червените дяволи" бяха далеч по-ефективни. Нюкасъл остава 17-и в класирането и само три точки го делят от зоната на изпадащите.

Нюкасъл опитваше да пресира от началото и успя на няколко пъти да създаде проблеми на съперника. Давид Де Хеа имаше работа много рано. В петата минута удар на Жоелинтон се отклони в Линдельоф и топката се насочи към вратата, но вратарят направи добро спасяване.
Удар на Джонджо Шелви мина над вратата, а Де Хеа на два пъти не изглеждаше стабилен при изчистването на топката. В играта на Ман Юнайтед нямаше ритъм, а топката рядко достигаше до Бруно Фернандеш. Домакините не контролираха средата на терена и опитите им за атаки бяха след контраатаки.
Де Хеа трябваше да се намесва и при удар от дистанция на Алмирон. Вратарят на Нюкасъл Карл Дарлоу направи спасяване за първи път в 29-ата минута след изстрел на Уан-Бисака. Секунди по-късно стражът на "свраките" трябваше да вади топката от мрежата си. След половин час игра Маркъс Рашфорд откри резултата с удар в близкия ъгъл, с който изненада вратаря.
Отборът на Стив Брус реагира отлично на получения гол и стана още по-агресивен в предни позиции. Ален Сент-Максимен накара Де Хеа да прави поредното добро спасяване. Французинът обаче не му остави шанс в 36-ата минута и с много хубав удар го преодоля. Изравняването бе заслужено на фона на представянето на гостите.
В началото на второто полувреме Нюкасъл бе по-активният отбор и на няколко пъти затрудни защитата на "червените дяволи". В 50-ата минута Сент-Максимен стреля, но не затрудни особено Де Хеа.
Ман Юнайтед обаче отново показа ефективност и при една от редките си смислени атаки стигна до втори гол в 57-ата минута. Отлична работа свърши Неманя Матич, който финтири и навлезе в наказателното поле. Топката бе отклонена от Бруно Фернандеш и стигна до Даниел Джеймс, който простреля Дарлоу. Той се разписва във втори пореден мач, след като вкара и на Реал Сосиедад през седмицата.
В този период отборът на Солскяер контролираше събитията на терена. Опасно центриране на Фернандеш не бе засечено от Магуайър на далечната греда. Португалецът записа поредната асистенция, макар и случайно, тъй като едвам докосна топката преди тя да стигне до Джеймс за втория гол на домакините.
Бруно Фернандеш добави и гол към сметката си в 75-ата минута. Той вкара за 11-и път от дузпа в първенството след дебюта си във Висшата лига през февруари. Наказателният удар бе изработен от Рашфорд, който финтира Джо Уилок и бе повален в наказателното поле.
След третия гол на "червените дяволи" гостите съвсем се предадоха. Влезлият като резерва Мейсън Грийнууд отправи опасен удар, но топката мина над вратата. Дарлоу пък се справи с удар с глава на Магуайър. Малко преди края Солскяер пусна в игра 17-годишния Шола Шортайър, който направи своя дебют за Ман Юнайтед.
МАН ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 3:1
1:0 - Рашфорд (30)
1:1 - Сент-Максимeн (36)
2:1 - Джеймс (57)
3:1 - Бруно Фернандеш (75-д)