Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Локо (Дряново) подчини Първа атомна

Локомотив (Дряново) спечели с 3:1 гостуването си на Първа атомна (Козлодуй) в мач от 18-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен успех на гостите в дебюта на младия им треньор Светлин Иванов. Отборът му можеше да вкара и още голове. Това се отнася най-вече за първото полувреме, когато Момчил Савов и Христо Цонев уцелиха по веднъж гредите.

Първият пропусна още на три пъти да открие резултата, озовал се очи в очи с козлодуйския вратар Ивайло Върганов. Последният пък приключи участието още преди почивката заради контузия. Втората част започна пак с предимство за дряновци и то беше материализирано само за 14 минути. В 63-ата Цонев беше точен с глава след изпълнение на корнер. Савов удвои в 74-ата, надигравайки вратаря.

Малко след това капитана Константин Йорданов прехвърли стража на съперника за 0:3. После в игра за Локомотив влязоха млади футболисти и компактността се наруши. В 86-ата минута Пламен Венелинов реализира почетното попадение за козлодуйци.