Локо (Дряново) подчини Първа атомна

21 февруари 2021 | 20:05 - Обновена
  • копирано
  • 3
Локомотив (Дряново) спечели с 3:1 гостуването си на Първа атомна (Козлодуй) в мач от 18-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен успех на гостите в дебюта на младия им треньор Светлин Иванов. Отборът му можеше да вкара и още голове. Това се отнася най-вече за първото полувреме, когато Момчил Савов и Христо Цонев уцелиха по веднъж гредите.

Първият пропусна още на три пъти да открие резултата, озовал се очи в очи с козлодуйския вратар Ивайло Върганов. Последният пък приключи участието още преди почивката заради контузия. Втората част започна пак с предимство за дряновци и то беше материализирано само за 14 минути. В 63-ата Цонев беше точен с глава след изпълнение на корнер. Савов удвои в 74-ата, надигравайки вратаря.

Малко след това капитана Константин Йорданов прехвърли стража на съперника за 0:3. После в игра за Локомотив влязоха млади футболисти и компактността се наруши. В 86-ата минута Пламен Венелинов реализира почетното попадение за козлодуйци.

Стартови състави:

Първа атомна – 1. Ивайло Върганов, 14. Еманоил Каменов, 16. Десислав Атанасов, 22. Михаил Милчев, 18. Александър Александров, 8. Пламен Трифонов, 4. Людмил Николов, 19. Николай Ганчев (капитан), 10. Михаил Бешев, 7. Радослав Батов, 20. Пламен Венелинов. Треньор – Анатоли Тонов

Локомотив Дряново – 12. Иван Петров, 13. Денчо Шипкалиев, 15. Илиян Илиев, 7. Йордан Иванов, 5. Иван Донец, 16. Калоян Калчев, 8. Константин Йорданов (капитан), 6. Делян Дончев, 10. Николай Георгиев, 9. Момчил Савов, 11. Христо Цонев. Треньор – Светлин Иванов

Проблемът в българския футбол, за който не се ... 04 декември 2020
Години наред българският футбол върви надолу. Нещо видимо и ясно за всички. "Нямаме футболисти. Играчите ни са много слаби". Това са най-често споменаваните оправдания от ръководители, треньори, самите футболисти и  ...
Македонското откритие, което стряска вратарите на ... 27 февруари 2021
Нападателят Марио Илиевски е едно от откритията на сезона във Втора лига. 18-годишният македонец отбеляза седем гола за Септември от началото на надпреварата. В последния кръг на шампионата пък се разписа на два пъти ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.