Хеттрик на Исак помогна на Реал Сосиедад да забрави за неволите в Европа (видео)

Хеттрик на Александър Исак помогна на Реал Сосиедад да забрави за тежката загуба в евротурнирите преди три дни. В четвъртък баските бяха унизени от Манчестър Юнайтед в Лига Европа и загубиха с 0:4. Днес те отговориха с четири гола във вратата на Алавес. Победата с 4:0 скъси дистанцията между тима на Иманол Алгуасил и топ 4.

Исак откри резултата в 41-ата минута, а след това 21-годишният шведски нападател добави още два гола през втората част. Порту оформи крайния резултат с четвърто попадение в 73-ата минута. Отличен мач изигра и Давид Силва, който се отчете с две асистенции.

Реал Сосиедад бе изключително ефективен и отбеляза гол при всеки точен удар в очертанията на вратата на съперника. Това не остави шансове на закъсалия Алавес, който е само с една точка над зоната на изпадащите.
Домакините обаче пробиха защитата на съперника чак в края на първото полувреме. Микел Мерино намери пролука и великолепно изведе Исак на позиция, а нападателят си свърши работата по отличен начин. До този момент отбраната на Алавес се справяше, но в халфовата линия на съперника имаше прекалено много класа.
След почивката нещата се промениха. Давид Силва асистира на Иска за втория гол в мача, който до голяма степен пречупи съперника. Шведският нападател оформи своя хеттрик в 62-ата минута и стана първият играч на Реал с подобно постижение от септември 2015 г.
Алавес съвсем се предаде, което позволи на Силва да намери Порту за четвърти гол във вратата на гостите. Бившият играч на Манчестър Сити стана първият футболист в Ла Лига за този сезон с два мача, в които е направил по две асистенции.