Вихър (Славяново) се спаси накрая в Свищов

Академик (Свищов) и гостуващия му Вихър (Славяново) завършиха 2:2 в мач от 18-ия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Николай Боянов започна и завърши срещата отлично – с голове. Още в 4-ата минута Ивайло Иванов откри резултата с глава след центриране на Милен Тодоров.

Това беше и най-интересното през първото полувреме. В 60-ата минута славяновския страж Теодор Тодоров беше неубедителен при центриране пред голлинията му и Михаил Ганев изравни. Георги Колев беше близо до пълен обрат в резултата, но след като финтира вратаря и търкулна топката към мрежата му бранител на Вихър изби. Веднага след това Мартин Колев навърза няколко защитници на гостите и шутира от 23 метра – 2:1.

Малко след това Георги Йорданов нахлу по диагонала, стреля, Тодоров изби, а при добавката на свищонския играч топката уцели гредата. Едва тогава вихърци се събудиха и натиснаха. Цветан Петров пропусна да изравни с глава. После пък неуспя да реализира при друга ситуация. Последните минути бяха инфарктни. Първо свищовския страж Иван Христов изпълни аут, но моментално падна, хвана се за крака и вдигна ръка, сигнализирайки, че е получил контузия. Съдията обаче не спря играта, а Петров овладя и изведе Йоан Петков, който изравни. Веднага след това Мартин Колев шутира, но славяновския вратар се справи. Топката не влезе в мрежата му и при следващата атака, когато Димитър Костадинов се измъкна сам срещу него.