Гол в 76-ата секунда донесе 18-а поредна победа на Манчестър Сити (видео)

Манчестър Сити постигна 18-а поредна победа във всички турнири и 13-а последователна такава в Премиър лийг, след като надигра с 1:0 Арсенал на "Емиратс". По този начин "гражданите" запазиха преднината си от 10 точки на върха във временното класиране, a авансът им пред шампиона Ливърпул е вече 19 т. Гол на Рахийм Стърлинг още в 76-ата секунда донесе трите точки на тима на Джосеп Гуардиола, който вече има преднина от 25 пункта пред днешния си съперник.

Микел Артета направи пет промени в сравнение с мача с Лийдс. Киърън Тиърни бе възстановен и се завърна. Роб Холдинг и Пабло Мари действаха в центъра на защитата. Мохамед Елнени и Никола Пепе също стартираха.
Пет бяха корекциите, извършени и от Джосеп Гаурдиола. Кевин Де Бройне се завърна след контузия. Джон Стоунс, Олександър Зинченко, Фернандиньо и Илкай Гюндоган също бяха титуляри.
Гостите започнаха по брутален за съперника начин и само след 76 секунди поведоха в резултата, след като Стърлинг засече с глава центриране отдясно на Марез. Това бе дори втората възможност, която се откри пред английския национал за толкова кратко време. Няколко секунди преди това Стърлинг не успя да уцели добре топката на далечната греда.
В шестата минута отново Стърлинг имаше шанс, след като бе изваден зад гърба на Белерин след страхотно подаване на Де Бройне. Крилото този път се забави, направи прекалено много докосвания на топката и това даде възможност на Лено да се справи със ситуацията.
След лошото начало Арсенал стабилизира играта си и в края на полувремето вече започна и да атакува по-смело. Минута преди почивката дойде и най-доброто положение за домакините. Белерин проби отдясно и влезе в наказателното поле, топката стигна до Пепе, но ударът му мина покрай гредата.
В 49-ата минута Де Бройне опита технично да прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Лено, но ударът му премина встрани от целта. В 56-ата Гюндоган стреля от границата на наказателното поле, но Лено изби удара му в корнер.
В 80-ата минута Кансело комбинира с Жезус, след което португалецът финтира добре съперник и стреля с външен фалц към далечния ъгъл, но топката премина на сантиметри от лявата греда.  Това бе и последната интересна ситуация.