Нов провал за Леверкузен, топ 4 изглежда все по-далечен блян

Аугсбург и Леверкузен завършиха наравно 1:1 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата, което се превръща в пореден удар по амбициите на гостите да завършат в зона Шампионска Лига. Гостите имат едва една победа в последните си пет срещи в първенството и вече изостават на цели шест точки от четвъртия Айнтрахт (Франкфурт).

Домакините откриха резултата още в петата минута след страхотна грешка на вратаря на “аспирините” Никлас Ломб, който подари попадението на Флориан Нийдерлахнер. Той можеше да отбележи и в 27-ата минута, но прати топката от близко разстояние над гредата. В 55-ата минута съдията посочи бялата точка за домакините след намеса на Едмонд Тапсода в наказателното поле, но дузпата бе отменена след повторно преглеждане на ситуацията с ВАР.

Именно Тапсода отбеляза попадението за Байер в последната секунда на даденото от съдията продължение на срещата след центриране на Демарай Грей и несъсредоточена намеса на бранителите на Аугсбург. В следващият кръг Леверкузен ще посрещне Фрайбург, а Аугсбург гостува на Майнц 05.