Алекс Грозданов и Равена измъчиха Модена, но само в един гейм (видео + снимки)

Тимът на Лео Шуус (Модена) започна с категорична победа в предварителния кръг (1/8 финали) на италианската Суперлига. Волейболистите на Андреа Джани надиграха като домакини 10-ия в класирането Консар (Равена) и Алекс Грозданов с 3:0 (31:29, 25:21, 25:21) в първия мач помежду им, изигран в "Пала Панини". Първият гейм продължи рекордните 40 минути.

Така на Модена е нужна още една победа, за да се класира на 1/4-финалите. Следващата среща е на 27 февруари (събота).
Най-резултатен за Модена стана диагоналът Лука Ветори с 16 точки (1 ас, 1 блок, 50% ефективност в атака - +5), Неманя Петрич се отчете с 13 точки (1 ас, 44% ефективност в атака, 28% перфектно и 41% позитивно посрещане - +6).
Американският разпределител Мика Кристенсън приключи със 7 точки (4 аса, 2 блока).
За Равена Алекс Грозданов завърши с 6 точки (1 блок, 50% ефективност в атака - -6), Джулио Пинали реализира 16 точки (1 блок, 45% ефективност в атака - +2).
Според новия формат отборите, класирани от 6 до 11-о място, играят в предварителния етап до две победи от три мача (домакинско предимство има отборът с по-добро класиране). На четвъртфиналите тримата победители от предварителния кръг се изправят срещу класираните от 1 до 5-о място отбори в редовния сезон.