Страхотна задна ножица беляза успеха на Левски (Лом) над Янтра (Полски Тръмбеш) (видео)

Левски (Лом) продължава да бъде без загуба в Северозападната Трета лига и след 18-ия кръг на първенството. “Сините” се наложиха днес над Янтра (Полски Тръмбеш) с 2:1 като домакини и затвърдиха доброто си представяне от есенния полусезон. Раиф Мурадов в 10-ата и невероятна ножица на Петко Петков в 24-ата донесоха успеха на Левски. Ростислав Данчев вкара в последните секунди на мача, за да върне едно попадение за гостите. В 74-ата минута пък вратарят на домакините от Лом бе изгонен за грубо нарушение срещу футболист на Янтра. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

В 5-ата минута Мариян Огнянов стреля опасно, но вратарят на гостите спаси. В 10-ата минута домакините вече излязоха напред в резултата. Раиф Мурадов отправи прекрасен далечен изстрел, който бе в обсега на вратаря Радослав Рашков. Стражът обаче не се намеси по най-добрия начин и допусна топката да премина покрай него - 1:0.

В 22-ата минута Огнянов пропусна нов шанс да отбележи. Полузащитникът получи топката в прекрасна позиция, но необезпокояван не успя да насочи кълбото във вратата на Янтра. 2 минути по-късно Петко Петков вкара невероятно красиво попадение за 2:0. След центриране от корнер топката стигна до нападателя, който без да се поколебае с гръб към вратата отбеляза със задна ножица.

В 30-ата минута Георги Иванов се откъсна добре отдясно и нанесе добър изстрел, но вратарят на гостите бе на точното място и изби. До края на първата част домакините от Лом продължаваха да натискат съперника си в търсене на трети гол, но до такова така и не се стигна. В 41-ата минута Мариян Огнянов опита удар със странична ножица, но топката премина встрани от вратата.

В 52-ата минута Георги Иванов отправи опасен удар вдясно от вратата на Янтра, но отново Рашков успя да избие. В 63-ата минута Мартин Динов проби добре отляво и пусна топката към Мариян Огнянов. Халфът обаче пропусна и тази възможност, като стреля от около точката за изпълнение на дузпа в аут.

4 минути по-късно Лъчезар Георгиев изгуби топката в близост до наказателното поле на Левски и така тя попадна в Любомир Генчев. Футболистът на Янтра напредна и стреля, но шутът му мина покрай страничния стълб.
В 74-ата минута вратарят на Лом Диян Вълков получи директен червен карто и бе изгонен. След опасна контраатака Ростислав Данчев се откъсна от защитата на Левски и напредна срещу Вълков. Стражът излезе от зоната си и фаулира грубо нападателя на Янтра, с което си заслужи и червения картон.
В 84-ата минута Петко Петков се размина с второ невероятно попадение. Нападателят проби добре отдясно, като надбяга защитник на Янтра, и с хубав далечен удар се опита да прескочи излезлият напред вратар на гостите. Късметът обаче не бе на негова страна и топката срещна напречната греда.
В самия край на мача Ростислав Данчев успя да върне едно попадение за Янтра. Той бе изведен добре и се измъкна от защитниците на Левски и с хубав удар по земя успя да промуши топката под краката на вратаря на домакините - 2:1.

С тази своя победа Левски (Лом) се откъсва на 10 точки пред втория Севлиево, като след 18 мача “сините” имат 13 победи и 5 равенства. Янтра от своя страна остава на 5-ата позиция с 33 точки, колкото имат Вихър (Славяново) и Ботев (Враца) II. Тимът от Полски Тръмбеш обаче може да бъде изпреварен от Партизан (Червен бряг) и Спартак (Плевен), които са с 32 и 31 точки и са с мач по-малко.

ЛЕВСКИ (ЛОМ) 2:1 ЯНТРА (ПОЛСКИ ТРЪМБЕШ)
1:0 Мурадов (10)
2:0 Петков (24)
2:1 Данчев (90+3)