Художествена гимнастика

Боряна Калейн спечели златен медал на бухалки на финалите в Москва (видео + снимки)

21 февруари 2021 | 14:10 - Обновена
  • копирано
  • 3
Боряна Калейн спечели златния медал на финала на бухалки на финалите на отделните уреди на турнира Гран При по художествена гимнастика в руската столица Москва.

Калейн изигра силно съчетанието си и получи оценка от 27.650 точки. След нея останаха сестрите Арина и Дина Аверина от Русия.

По-рано днес Боряна Калейн завоюва бронзовите медали на обръч и на топка. На обръч тя получи оценка 26.000 точки, а на топка 27.100 точки на фона на фантастичния си танц на "Вечеряй, Радо".
На обръч победителка стана рускинята Арина Аверина с 27.350 точки, а втора остана сестра й Дина Аверина с 26.700 точки.

На топка първа е Дина Аверина с 28.900 точки, следвана от Арина Аверина с 28.350 точки.