efbet Лига

Славия изненада 10 от Берое, Херо беснее цяло полувреме (видео)

21 февруари 2021 | 16:22 - Обновена
Берое и Славия завършиха 1:1 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига, който се игра в Стара Загора. Домакините откриха резултата в 12-ата минута чрез Гаюс Макута, а резервата Ивайло Димитров изравни от дузпа в 86-ата минута.

В 68-ата минута Крум Стоянов бе изгонен заради втори жълт картон, което изнерви срещата, а най-деен в това отношение бе треньорът на заралии Димитър Димитров. Херо на няколко пъти изрази бурно несъгласието си от отсъжданията на съдията Георги Кабаков, а и от отигравания на неговите състезатели.

Двубоят започна с натиск на домакините, които можеха да открият резултата още в третата минута, но Еривалдо направи огромен пропуск. Стоянов получи извеждащ пас отляво и подаде отлично по земя към своя съотборник, но нападателят направи по-трудното и от 6-7 метра срещу вратата стреля над напречната греда.

Натискът на заралии даде резултат в 12-ата минута. Тогава Ангелов продължи с глава към задната греда центриране от корнер, където бе непокритият Макоута и халфът без проблем прониза Вуцов за 1:0.

В 22-ата минута Славия можеше да изравни, но страхотният шут на Радослав Кирилов от воле с левия крак профуча над напречната греда.

В 39-ата минута нова скоростна атака на заралии завърши с опасно положение. Ериволдо получи пас зад гърба на гостуващата отбрана и подаде към непокрития Камбуров, но пасът му бе лош и капитанът на Берое не успя да си спре топката. Ако го бе направил, това почти сигурно щеше да е втори гол за домакините, тъй като Камбуров се намираше на 4-5 метра фронтално срещу вратата.

След почивката Славия изнесе играта в по-предни позиции и притисна домакините. Шест минути след почивката белите получиха нова добра възможност да изравнят. Стоев засече с глава центриране отляво, но Ганев плонжира и изби. В 58-ата минута софиянци организираха още един опасен набег, който завърши с добър шут на Сураков, но Ганев пак отрази. Берое отговори със скоростна атака отляво. Последва подаване по земя в наказателното поле, Камубров прескочи топката, тя попадна в Цветков, който шутира над вратата.

В 66-ата минута Кийлън Лебон мина като на парад през цялата отбрана на госите и се озова очи в очи с Вуцов, но вратарят на Славия спря набега на футболиста на заралии. Само 120 секунди по-късно Берое остана с човек по-малко след втори жълт картон на Крум Стоянов, който натисна с лакът съперников играч при борба за висока топка, а Кабаков прецени, че това е тежко нарушение и го изгони.

Въпреки червения картон в следващите минути домакините бяха по-дейният тим. В 80-ата минута Конте финтира противник и стреля опасно, но Вуцов улови.

Все пак Славия успя да изравни в 86-ата минута, когато Кабаков отсъди дузпа за игра с ръка на Мезаг и резервата Ивайло Димитров я реализира за 1:1.

Попадението не отказа 10-те от Берое да търсят успеха и те отново натиснаха своя противник. На два пъти Макоута осъществи опасни самостоятелни пробива, които обаче не завършиха с гол. В 90-ата минута и заралии поискаха дузпа за задържане на Христов срещу техен футболист, но реферът прецени, че е станало точно обратното и отсъди фаул в полза на Славия.

Така Берое пропусна възможността да се залепи на точка зад четвъртия Арда и на три от третия Локомотив (Пловдив). Славия пък взе глътка въздух в битката за оцеляване, прекъсвайки негативната си серия от две поредни шампионатни загуби.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:1

1:0 Гаюс Макута 12
1:1
Ивайло Димитров 86 д.

БЕРОЕ: 33. Ганев, 5. Мезаг, 6. Цветков, 10. Макоута, 20. Фуртадо, 21. Лебон, 25. Ангелов, 27. Стоянов, 29. Еривалдо, 73. Минчев, 91. Камбуров

СЛАВИЯ: 13. Вуцов, 4. Патев, 55. Христов, 38. Гандри, 19. Антовски, 77. Вълчев, 17. Дост, 7. Макрилос, 71. Стоев, 10. Кирилов, 73. Сораков

Алюн Фолжълт картон Алюн Фол  90' Емил Стоев  Емил Стоевжълт картон
86' Ивайло Димитров  Ивайло Димитровдузпа
Стив Фуртадожълт картон Стив Фуртадо  85'
82' Георги Вълчев  Георги Вълчевжълт картон
80' Panagiotis Makrillos  Panagiotis Makrillosизлиза
Ивайло Димитров  Ивайло Димитроввлиза
75' Калоян Кръстев  Калоян Кръстевжълт картон
Мартин Камбуровизлиза Мартин Камбуров  73'
Алюн Фолвлиза Алюн Фол
Иван Минчевизлиза Иван Минчев
Карлос Охеневлиза Карлос Охене
71' Петър Патев  Петър Патевжълт картон
Кийлън Лебонизлиза Кийлън Лебон  70'
Александър Василеввлиза Александър Василев
Крум Стояновчервен картон Крум Стоянов  67'
Теди Мезагжълт картон Теди Мезаг  63'
59' Martin Sorakov  Martin Sorakovизлиза
Мартин Камбуровжълт картон Мартин Камбуров  39'
32' Андреа Христов  Андреа Христовжълт картон