Силен дебют за Соу в Русия, но шокиращи пропуски провалиха Ростов (видео)

Преминалият от ЦСКА-София в Ростов Али Соу дебютира за новия си клуб. Гамбиецът беше титуляр в осминафинала за Купата на Русия срещу Ахмат, който тимът на Валерий Карпин загуби с 0:1. Соу игра силно и беше постоянна заплаха за вратата на гостите. Неговите съотборници обаче направиха една дузина пропуски, а Матиас Норман дори пропусна дузпа в 82-ата минута.

Ахмат също получи дузпа и Бернард Бериша реализира единствения гол в мача в 19-ата минута. Гостите играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Максим Ненахов получи директен червен картон в 47-ата минута, но вратарят им Гиорги Шелия се превърна в герой със серия от блестящи спасявания.
Най-добрите възможности за изравняване се откриха пред Понтус Алмквист, но младият швед и в двата случая стреля неточно от няколко метра. Али Соу пък отправи опасен удар с глава, който премина на сантиметри от гредата.

В 79-ата минута резервата Владимир Обухов беше изритан в наказателното поле от Зоран Нижич. Реферът Игор Панин прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Норвежкият национал Норман стреля в десния ъгъл на вратата, но Шелия спаси и класира Ахмат за четвъртфиналите.