Рома стъпи накриво срещу десет от Беневенто (видео)

Рома не успя да победи Беневенто, въпреки че почти цяло второ полувреме имаше числено предимство. Двубоят на "Чиро Вигорито" завърши 0:0, което със сигурност е разочарование за "вълците". В тима на Пауло Фонсека се усети умора от мача с Брага в Лига Европа, а домакините се защитаваха много организирано и заслужиха точката.

Защитата на Рома беше в променен вид, като Леонардо Спинацола застана до Федерико Фасио и Джанлука Манчини, а по двата фланга действаха Рик Карсдорп и Бруно Перес. Един Джеко остана на пейката за сметка на Борха Майорал. Хенрих Мхитарян и Лоренцо Пелегрини помагаха на испанеца, а в средата на терена си партнираха Жордан Верету и Гонсало Вийяр.

Новото попълнение Браян Рейнолдс още е в САЩ, а заради контузии двубоя пропуснаха Крис Смолинг, Мараш Кумбула, Рожер Ибанес, Браян Кристанте, Давиде Сантон и Рикардо Калафиори.
Наставникът на Беневенто Филипо Индзаги можеше да разчита на оптимален състав, с изключение на защитника Гаетано Летиция. Атаката водеше Джанлука Лападула, подкрепян от Артур Йоница и Джанлука Капрари.
В първите минути отбраната на Рома беше доста несигурна и Фасио допусна грешка, от която Капрари не се възползва. "Вълците" доминираха в притежанието на топката, но им липсваше креативност. В средата на полувремето Лападула прати топката във вратата на Пау Лопес, но голът му беше отменен заради засада.
В 38-ата минута Пелегрини нанесе силен удар, но Лоренцо Монтипо внимаваше и изби с една ръка. Малко преди почивката шанс се откри пред Федерико Барба, но той стреля слабо и не затрудни Лопес.
Скучното първо полувреме беше последвано от второ, в което отборите продължиха да са доста безидейни. Това важи в по-голяма степен за гостите. От 57-ата минута те играха с човек повече, защото Камил Глик получи червен картон. Полякът вече имаше официално предупреждение, когато закъсня с влизането си в краката на Мхитарян и съдията Лука Пайрето го изгони.
Веднага след това Пауло Фонсека смени Верету с Един Джеко. Футболистите на Рома обсадиха наказателното поле на Беневенто, но така и не стигаха до чисти положения. Не помогна и появата в игра на Стефан Ел Шаарауи. В 94-ата минута "джаоросите" все пак можеха да измъкнат победата, но Лука Калдирола изчисти от голлинията.
Това не беше всичко, защото буквално в последните секунди Ел Шаарауи беше повален в наказателното поле и Пайрето даде дузпа за Рома, но след като преглед ситуацията с ВАР, се оказа, че Малкия фараон е бил в засада.
Така "вълците" изпуснаха ценни точки и пропуснаха да се доближат до Милан. Беневенто пък се изравни с Болоня, Удинезе и Фиорентина, но им отстъпва по голова разлика.