Виляреал отново не спечели (видео)

Виляреал се изкачи на шесто място в Ла Лига, след като завърши с 1:1 с Атлетик Билбао като гост. "Жълтата подводница" измести Бетис в класирането, докато баските заеха мястото на Селта и затварят топ 10 в подреждането.
Виляреал поведе в 16-ата минута с гол на Жерард Морено. Той получи топката пред наказателното поле и изпрати моментално топовен шут в долния ляв ъгъл, който остави Унай Симон безпомощен. Атлетик Билбао обаче изравни минута преди края на редовното време на първата част, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле и Алекс Беренгер не сбърка.
Виляреал създаде още едно добро положение в 73-ата минута, но Серхио Асенхо отрази удар с глава на Иняки Уилямс и спаси точката за баските.
Това е трето равенство за Атлетик Билбао в последните четири мача на отбора във всички турнири. Виляреал пък е с пет в последните си шест мача в Ла Лига и няма победа от 8 януари, когато разгроми Селта с 4:0.