Втора лига

Пирин не сбърка в Габрово и оглави временно Втора лига (видео)

21 февруари 2021 | 13:50 - Обновена
Пирин (Благоевград) спечели гостуването си на Янтра (Габрово) с 2:0 в мача от 19-ия кръг на Втора лига. Станислав Манолев в 18-ата и Антон Карачанаков в 73-ата минута зарадваха благоевградчани и донесоха успеха за “зелените”. По този начин  “орлетата” оглавяват временно класирането, като изпреварват лидерите от Локомотив (София). “Железничарите” обаче могат да си върнат първото място, ако утре спечелят визитата си на Локо (Горна Оряховица).

Първата възможност дойде в 4-ата минута, когато Антон Карачанаков опита късмета си с далечен шут, но топката премина високо над напречната греда.

В 17-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност в мача. Тогава Християн Кожухаров видя излезлият по-напред вратар на Пирин Петър Петров и технично се опита да го прехвърли от около 30-ина метра, но топката срещна гредата.

Само минута по-късно обаче габровци се намираха вече назад в резултата. След бърза контраатака Спас Георгиев получи отдясно и с ниско центриране успоредно на голлинията намери Преслав Йорданов, който стреля, но нацели гредата. При рикошета обаче кълбото се върна в краката на Станислав Манолев, който на празна врата не сбърка и откри за 1:0.

В 31-ата минута Пирин пропусна възможността да вкара и второ попадение. Красимир Станоев напредна с топка в краката и успя да изведе наляво Преслав Йорданов. Нападателят на "орлетата" остана очи в очи с вратаря Иван Гошев, но ударът му бе спасен от стража. Няколко секунди по-късно след центриране Александър Дюлгеров стреля добре с глава, но отново Гешев спаси.

Второто полувреме започна с натиск на гостите, които продължаваха да търсят второто попадение. В 58-ата минута Антон Карачанаков отправи коварен шут от границата на наказателното поле, но Иван Гошев докосна кълбото и то срещна страничния стълб. В 70-ата минута Тони Иванов центрира добре към Иван Петков. Нападателят стреля хубаво с глава, но за съжаление на Янтра неточно.

3 минути по-късно “орлетата” успяха да забият и втори гол. След ъглов удар на домакините топката бе избита от наказателното поле и подадена към Антон Карачанаков. Футболистът на Пирин напредна добре с нея, навлезе в наказателното поле на Янтра и с хубав удар по земя с левия крак успя да промуши топката покрай стража на габровци - 0:2.

В 89-ата Янтра пропусна още една възможност да се разпише. Петър Казаков отправи мощен изстрел от далечна дистанция, но топката отново срещна страничния стълб. Секунди преди края на мача Карачанаков изпълни много добре пряк свободен удар, но добрата намеса на Гошев остави резултата непроменен. Това бе и последната ситуация в мача.

С тази своя победа Пирин събира в актива си 38 точки след 17 изиграни срещи и заема първото място. Втори засега е Локомотив (София) с 35, а веднага след тях е дубълът на Лудогорец, който има 31. Янтра от своя страна остава в зоната на изпадащите с 12 точки от 17 мача. Габровци обаче са само на 2 точки от  Локомотив (Горна Оряховица), които са на една позиция пред тях.

ЯНТРА 0:2 ПИРИН
0:1 Манолев (18)
0:2 Карачанаков (73)

Стартови състави:

Янтра: 23. Иван Гошев, 19. Георги Върбанов, 5. Костадин Гаджалов, 4. Пламен Тенев, 25. Христо Митев, 71. Тони Иванов, 6. Петър Казаков, 13. Владимир Мичев, 18. Димитър Видев, 7. Християн Кожухаров, 9. Иван Петков

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 13. Архан Исуф, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 18. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев