Фулъм взе ценна победа в битката за оцеляване (видео)

20 февруари 2021 | 23:59 - Обновена
  • копирано
  • 0
Фулъм постигна ценна победа с 1:0 в домакинството си на Шефилд Юнайтед от 25-ия кръг в Премиър лийг. Това бе пряк сблъсък между два от отборите, борещи се за оцеляването си в елита. Затова успехът на лондончани има двойна цена, а той дойде с попадение на Адемола Луукман в 61-ата минута.

Фулъм наложи тотална доминация през първото полувреме. Домакините на "Крейвън Котидж" създадоха доста положения, но така и не успяха да стигнат до гол, докато съперникът им нямаше дори един удар.

Лондончани продължиха да са по-активни и през втората част. В 53-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк направи страхотен пробив и стреля към вратата, но защитник в последния момент изчисти пред голлинията.

По-добрата игра на Фулъм все пак доведе до гол. В 61-ата минута Адемола Луукман     получи дълъг пас отляво, финтира защитник и със силен шут през краката на вратаря вкара за 1:0.

В 88-ата минута обаче се стигна до едно доста спорно положение в наказателното поле на домакините. Алфонс Ареола се хвърли в краката на Джейдън Богъл, като гостите претендираха за дузпа, но положението бе разгледано с ВАР и решението бе, че дузпа няма, тъй като вратарят е успял да играе с топката.

Така Фулъм стигна до победата и вече има 22 точки, но все още е в зоната на изпадащите на 18-ата позиция. Шефилд Юнайтед пък все по-уверено се е насочил към Чемпиъншип, като остава на дъното на таблицата с едва 11 точки.

Йоахим Андерсен Йоахим Андерсен5 Фил Ягиелка15 Фил Ягиелка
Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo16 Кийн Брайън29 Кийн Брайън
Марио Лемина Марио Лемина18 Оливър Норууд16 Оливър Норууд
Адемола Луукманизлиза Адемола Луукман  90' Дейвид МасГолдрик  Дейвид МасГолдрикжълт картон
Боби Рийдвлиза Боби Рийд
Джош Маджаизлиза Джош Маджа  86'
Марио Леминавлиза Марио Лемина
80' Фил Ягиелка  Фил Ягиелкаизлиза
Jayden Bogle  Jayden Bogleвлиза
79' Джордж Балдок  Джордж Балдокжълт картон
Иван Кавалейроизлиза Иван Кавалейро  78'
Кени Тетевлиза Кени Тете
74' Джон Лундстрам  Джон Лундстрамизлиза
Дейвид МасГолдрик  Дейвид МасГолдриквлиза
Адемола Луукмангол Адемола Луукман  61'
51' Крис Башам  Крис Башамизлиза