Червен картон обърка плана на Болоня срещу Сасуоло, Антов отново не игра (видео)

20 февруари 2021 | 23:41
  • копирано
  • 6
Дербито на Емилия-Романя между Сасуоло и Болоня не излъчи победител. Сблъсъкът от 23-ия кръг на Серия "А" завърши при резултат 1:1. Гостите поведоха в 17-ата минута с гол на Роберто Сориано, но в 30-ата минута останаха в намален състав заради червен картон на Аарън Хики. Това позволи на домакините да стигнат до изравняването през втората част с попадение на Франческо Капуто в 52-ата минута.

Българският защитник на Болоня Валентин Антов отново бе в групата за мача, но не се появи в игра, макар че на стадион "Мапеи" присъстваше и националния селекционер на България Ясен Петров, който бе дошъл да го наблюдава на живо.

Болоня започна по-добре мача и в 17-ата минута Муса Бароу се възползва от грешка в отбраната на Сасуоло, отне топката в наказателното поле и подаде за Роберто Сориано, който засече във вратата за 0:1.

В 30-ата минута обаче ситуацията се промени коренно. Хики направи закъсняло влизане в глезена на съперник и след разглеждане на ситуацията с ВАР съдията прецени да му покаже директен червен картон.

Сасуоло се възползва от численото си предимство и натисна. Домакините можеха да изравнят в 45-ата минута, когато Мануел Локатели направи голям пропуск от точката на дузпата, като ударът му бе спасен.

Все пак през второто полувреме Сасуоло се добра до равенството. Това стана в 52-ата минута, когато защитник не се намеси добре при удар на Филип Джуричич и топката се озова в Капуто, който се обърна и отблизо вкара за 1:1.

Така мачът завърши без победител и Сасуоло остава на 8-ото място с 35 точки. Болоня пък заема 12-ата позиция с 25 точки в актива си.

Джакомо Распадоривлиза Джакомо Распадори
81' Николас Домингес  Николас Домингесизлиза
Andri Fannar Baldursson  Andri Fannar Baldurssonвлиза
Филип Джуричичизлиза Филип Джуричич  71'
Грегоар Дефрелвлиза Грегоар Дефрел
Мерт Мюлдуризлиза Мерт Мюлдур
Джереми Толянвлиза Джереми Толян
63' Муса Бароу  Муса Бароуизлиза
Родриго Паласио  Родриго Паласиовлиза
62' Никола Сансоне  Никола Сансонеизлиза
Джерди Шутен  Джерди Шутенвлиза
Рикардо Орсолини  Рикардо Орсолиниизлиза
Андреас Сков Олсен  Андреас Сков Олсенвлиза
Франческо Капутогол Франческо Капуто  52'
Франческо Манянелиизлиза Франческо Манянели  46'
Амед Траоревлиза Амед Траоре
34' Матиас Сванберг  Матиас Сванбергизлиза
Лоренцо Де Силвестри  Лоренцо Де Силвестривлиза
30' Aaron Hickey  Aaron Hickeyчервен картон
17' Роберто Сориано  Роберто Сорианогол

21 февруари 2021 | 14:20

никога не съм гледал антов ли къв е ама само някакви малоумни тука .поне 7 -8 тренировки трябва да направи с отобра да го пуснеш ,единствено ако има много конутзени нещо Рейтинг: 0 0

Един от знаменитите... 10 декември 2020
"Италия посрещна световните шампиони така, както не е посрещала и легионите на Цезар". Текстът е от една от онези стари футболни книги, с които много от нас сме израснали. Вечерта на 11 юли 1982 г. "Сантиаго Бернабеу" в ...
Ибрахимович разкри кога ще реши своето бъдеще в ... 15 януари 2021
Звездата на Милан Златан Ибрахимович даде поредното си дълго интервю през последните няколко месеца. Той говори по най-различни теми, сред които тази за своето бъдеще в клуба, тъй като договорът на 39-годишния нападател ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.