Клоп даде обяснение за поредното разочарование

Анчелоти: Топ 4? Чакайте малко

Юрген Клоп прие спокойно поредното поражение на неговия Ливърпул. Този път шампионите на Премиър лийг бяха надиграни от Евертън на “Анфийлд” - 0:2. Съперникът поведе още в 3-ата минута, а седем преди края удвои от дузпа.

“Първият гол, при който трябваше да се защитаваме по-добре, даде на мача една посока, от която нямаше нужда - коментира германският мениджър. - Окей, но стана точно така. Тази вечер имаше множество хубави футболни моменти. От гледна точка на изграждането на атаките се справихме добре, като запазвахме спокойствие. Но тъй като трябваше да наваксваме в резултата, го нямаше това спокойствие в завършващия момент. А точно в тези случаи трябваше да сме по-спокойни. Отборът на Евертън се защитаваше дълбоко, с персонално пазене на човек и с много дух като цяло. Но пак имаше моменти, в които наши футболисти бяха напълно непокрити в наказателното поле. И ние не се възползвахме от тези възможности. Приемам, че заслужаваме критики за това.”

“През второто полувреме малко променихме схемата, защото целяхме да създадем повече проблеми за противника - продължи Клоп. - И това веднага се случи, тъй като стигнахме до добри шансове в наказателното поле - Мане на два пъти, Фирмино и той. После дойде дузпата, но тя не беше решаваща, защото се получи в края”.

Наставникът призна, че травмата на капитана Джордан Хендерсън най-вероятно няма да е от леките. “Положението не е добре, нещо в зоната на аддуктора е може би,. Утре ще знаем повече”, завърши Клоп.