Илиан Илиев: Равностоен мач, но много лесно се свиреха нарушения

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев изказа мнението си след загубата на своя тим при гостуването на ЦСКА-София на “Армията”. “Моряците” отстъпиха с 0:1, а според специалистът мачът е бил равностоен.

“ЦСКА отбелязоха, а ние не. Смятам, че според показанато на терена ние не трябваше да губим. Първото полувреме бяхме по-добри, второто те изравниха и имаха преимущество, но като цяло равностоен мач. Нашият план се получаваше и съжалявам за футболистите. В завършващата фаза имахме ситуации, в които не бяхме добре пласирани. Имахме преимущество първото полувреме и ситуации, в които не успяхме да вкараме.

Липсва ни може би малко късмет. Имахме достатъчно ситуации, в които можехме да вкараме. Бях пронуден да направя смени, след като виждах каква е реакцията на противника, а и как свири съдията, защото за всеки фаул се вдигаше картон. Това малко ни промени плановете, но и резервите си свършиха работате.

Трябва да питате съдията дали бе толкова груб мача, много лесно се свиреха нарушения и някои играчи се възползваха от това.

68 ЦСКА-София - Черно море
Надяваме се не само Гомеш да вкарва. Успяхме да го вземем него, но трябва и другите. Трябва да пресираме високо и може би не сме достатъчно агресивни, за да хванем защитата неподготовена. Не успяхме да ги хванем, за да създадем ситуация.
Футболистите няма от какво да се срамуват днес. Първото полувреме пресирахме и следващия мач искам да покажем същото самочувствие, но ни трябва малко повече и класа в завършващия удар”, заяви Илиев.