Англия

Час с човек повече не стигна на Бърнли да измъкне победата над Уест Бромич (видео)

20 февруари 2021 | 19:14 - Обновена
  • копирано
  • 0

Бърнли не успя да победи гостите от Уест Бромич и двата отбора завършиха 0:0 в среща от 25-ия кръг на Премиър лийг, въпреки че гостите бяха принудени да играят с човек по-малко цели 60 минути. Това бе второ поредно равенство за “дроздовете”, след като преди седмица измъкнаха 1:1 и срещу Манчестър Юнайтед.

Именно играчите на Сам Алардайс създадоха и първите две опасности пред Ник Попуп. Първо в 16-ата Дарнел Фърлонг не успя да оползотвори центриране отдясно, а впоследствие и удар на Матеус Перейра няколко минути по-късно премина покрай гредата. В 30-ата минута Семи Аджай бе изгонен, след като спря с ръка дълга топка отправена към офанзивните футбилсти на домакините и бранителят се оказа последен в защитата. Реферът Майк Дийн първоначално подмина ситуацията, но впоследствие даде червен картон след намеса на ВАР.

Това обаче не подейства с очаквания ефект на домакините, тъй като и след почивката отново играчите на Уест Бромич на два пъти бяха близко до попадения, но Мбайе Дин и Матеус Перейра не сполучиха пред Ник Попуп. След равенството Бърнли остава на 15-о място с 28 точки, а играчите на Сам Алардайс продължават да поддържат надеждата жива, макар че все още са на цели 11 точки зад спасителното 17-о място и Нюкасъл.

Джак Коркжълт картон Джак Корк  76'
32' Мат Филипс  Мат Филипсизлиза
Dara O'Shea  Dara O'Sheaвлиза
30' Семи Ажай  Семи Ажайчервен картон