Черноморец (Бургас) се наложи над Родопа (Смолян)

Марица (Пд) с важен успех в Ямбол

Отборът на Черноморец (Бургас) започна с победа 2021-а година. В мач от 18-ия кръг на Югоизточната трета лига, "акулите" на Малин Орачев победиха Родопа (Смолян) с 2:0.

Домакините влязоха по-добре в мача. След половин час игра Любомир Божанков от фаул нацели дясната греда. След още три минути Мариян Тонев нахлу в наказателното поле и от много малък ъгъл с мощен изстрел с левия крак под напречната греда откри резултата. През второто полувреме домакините продължиха да натискат и три минути преди края на срещата стигнаха и до втори гол. Негов автор  отново бе Мариян Тонев от дузпа, отсъдена от за игра с ръка в наказателното поле на гостите.

След този кръг Черномореч продължава да бъде лидер на Югоизток с актив от 47 точки, с 6 повече от втория Загорец. Тимът от Нова Загора, обаче е с два мача по-малко. Трети е Марица с 39 точки и мач по-малко. На дъното са Ямбол с 16, Несебър с 15 и Верея с 3 точки.