Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Майнц изненада Борусия (Мьонхенгладбах)

Майнц постигна изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Тимът на Бо Свенсон поведе в 10-ата минута с гол на Карим Онисиво, но средата на първата част Ларс Щиндъл изравни. Кевин Щьогер донесе победата на гостите с попадение в 86-ата минута.

Точките са изключително ценни за Майнц, който остава на предпоследно място, но се доближи до отборите пред него. Тимът записа трета победа в последните си пет мача и се завърна в битката за оцеляване след много слабо представяне през миналата година.

За Борусия (М) това е втора поредна домакинска загуба и трети пореден мач без успех, като шансовете на тима да играе в Шампионската лига намаляват с всеки изминал кръг. Очевидно обявеното напускане на Марко Розе също се отразява на отбора.

Майнц започна отлично мача и още в десетата минута поведе. Ян Зомер отрази удар на Адам Салай, но секунди по-късно Онисиво откри резултата, след като защитата на домакините не се справи добре. Борусия можеше да отговори бързо, след като получи дузпа, но проверка с ВАР показа, че е имало засада преди нарушението на Центнер срещу Хофман.
Гостите пропуснаха още една възможност и бяха наказани в 26-ата минута. Атака, минала пред Ладзаро и Хофман, бе завършена то Щиндъл. Тимът на Бо Свенсон не се притесни от изравняването и продължи да създава положения. Попадение на Салай бе отменено, тъй като топката бе напуснала терена в хода на атаката.
Майнц продължи със силната си игра и в началото на втората част, но постепенно Борусия започна да владее топката в дълги периоди. Това обаче не се изразяваше в голови ситуации. Четири минути преди края Щьогер се превърна в герой за гостите. След центриранена Да Коща, топката бе свалена с глава от Лайнер и Щьогер разстреля Зомер.