Майнц изненада Борусия (Мьонхенгладбах)

20 февруари 2021 | 18:30 - Обновена
  • копирано
  • 7
Майнц постигна изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Тимът на Бо Свенсон поведе в 10-ата минута с гол на Карим Онисиво, но средата на първата част Ларс Щиндъл изравни. Кевин Щьогер донесе победата на гостите с попадение в 86-ата минута.

Точките са изключително ценни за Майнц, който остава на предпоследно място, но се доближи до отборите пред него. Тимът записа трета победа в последните си пет мача и се завърна в битката за оцеляване след много слабо представяне през миналата година.

За Борусия (М) това е втора поредна домакинска загуба и трети пореден мач без успех, като шансовете на тима да играе в Шампионската лига намаляват с всеки изминал кръг. Очевидно обявеното напускане на Марко Розе също се отразява на отбора.

Майнц започна отлично мача и още в десетата минута поведе. Ян Зомер отрази удар на Адам Салай, но секунди по-късно Онисиво откри резултата, след като защитата на домакините не се справи добре. Борусия можеше да отговори бързо, след като получи дузпа, но проверка с ВАР показа, че е имало засада преди нарушението на Центнер срещу Хофман.

Гостите пропуснаха още една възможност и бяха наказани в 26-ата минута. Атака, минала пред Ладзаро и Хофман, бе завършена то Щиндъл. Тимът на Бо Свенсон не се притесни от изравняването и продължи да създава положения. Попадение на Салай бе отменено, тъй като топката бе напуснала терена в хода на атаката.

Майнц продължи със силната си игра и в началото на втората част, но постепенно Борусия започна да владее топката в дълги периоди. Това обаче не се изразяваше в голови ситуации. Четири минути преди края Щьогер се превърна в герой за гостите. След центриранена Да Коща, топката бе свалена с глава от Лайнер и Щьогер разстреля Зомер.

Брийл Емболовлиза Брийл Емболо
86' Кевин Щьогер  Кевин Щьогергол
Валентино Лазароизлиза Валентино Лазаро  81' Леандро Барейро  Леандро Барейроизлиза
Hannes Wolfвлиза Hannes Wolf  Жан-Пол Ботиус  Жан-Пол Ботиусвлиза
Аласан Плеаизлиза Аласан Плеа  73'
Маркус Тюрамвлиза Маркус Тюрам
69' Адам Салай  Адам Салайизлиза
Robert Glatzel  Robert Glatzelвлиза
Карим Онисиво  Карим Онисивоизлиза
Джонатан Букхарт  Джонатан Букхартвлиза
64' Дани Латца  Дани Латцаизлиза
Кевин Щьогер  Кевин Щьогервлиза
63' Щефан Бел  Щефан Белизлиза
Александер Хак  Александер Хаквлиза
61' Доминик Коор  Доминик Кооржълт картон
Кристоф Крамеризлиза Кристоф Крамер  46'
Денис Закариявлиза Денис Закария
Ларс Щиндългол Ларс Щиндъл  26'
Кристоф Крамержълт картон Кристоф Крамер  14'
10' Карим Онисиво  Карим Онисивогол