Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Реал Мадрид наказа грешката на Атлетико и битката се завърза (видео)

Реал Мадрид не пропусна да се възползва от новата грешка на Атлетико Мадрид (0:2 срещу Леванте) и си върна шансовете за защита на титлата в Ла Лига. Без да блестят, шампионите спечелиха с 1:0 гостуването си на Валядолид в мач от 24-ия кръг и вече са само на 3 точки от лидера, макар да са и с мач повече. Теоретично Барселона също е в битката, тъй като е с две срещи по-малко от Реал и при победи би се изравнил с “белите”. Не са за подценяване и шансовете на Севиля. След три кръга предстои директен дуел между Атлетико и Реал Мадрид.

Каземиро вкара единствения гол тази вечер, като беше точен с глава в 65-ата минута. За него това е пето попадение в първенството, като от останалите футболисти на Реал само Карим Бензема има повече.
Героят в сянка за Реал е Тибо Куртоа, който направи три важни спасявания при 0:0.

Зинедин Зидан отново беше притиснат до стената заради куп кадрови проблеми, поради което на пейката имаше само един полеви футболист от първия тим - Иско. Всички останали бяха от дубъла. Очаквано Мариано Диас действаше в атака на мястото на контузения Карим Бензема. Лентата беше на ръката на Рафаел Варан.

Домакините от Валядолид се намират в зоната на изпадащите, като нямат победа вече в седем поредни кръга. На вратата застана бившият страж на Барселона Жорди Масип. Звездите на тима са Роке Меса и Сержи Гуардиола, които също бяха титуляри.

Домакините не се уплашиха и започнаха уверено. До 8-ата минута те вече имаха три чисти положения, като само отличните намесите на Тибо Куртоа спасиха "лос бланкос" в този период. В рамките на няколко секунди в 7-ата минута той отрази последовалтени удари на Фабиан Ореяна и Сайди Янко.
Реал отговори с няколко атаки, при които Марко Асенсио изглеждаше най-опасен. В 23-ата Мариано изпрати топката в мрежата на Валядолид, но голът не беше зачетен заради засада на нападателя.
Същото се случи и седем минути по-късно, когато Диас пак беше зад последния при паса към него.
Шампионите действаха все по-уверено и в 39-ата Каземиро шутира опасно.

Втората част започна с няколко шансa за играчите на Зидан. Каземиро обаче пропусна с глава, а след него Лукас Васкес шутира на два пъти.

От нищото в 55-ата Валядолид можеше да поведе в резултата. Тогава левият бек на Реал Ферлан Менди допусна необяснима грешка в стремежа си да се освободи от топката, като я центрира около дузпата на собственото си наказателно поле. Там Ореяна засече от въздуха, но право в ръцете на Куртоа, който отрази.

Домакините отговориха на натиска, като започнаха да притесняват гостите с агресивна преса. Това бързо заличи игровото предимство на Реал.

Шампионите обаче "удариха" за 1:0. В 65-ата Каземиро най-накрая се разписа с глава, след като засече центриране от фал.

Секунди след това Зидан направи тройна смяна, като извади цялата си офанзивна тройка. Дебют записа 21-годишният централен нападател Уго Дуро, който играе в дубъла под наем от Хетафе. Заедно се него се появиха 19-годишният халф Серхио Арибас и Иско.

Арбитърът не уважи претенции на Валядолид за дузпа в 75-ата, когато Шон Вайсман падна в наказателното поле, твърдейки, че е бил фаулиран от Начо Фернандес. След консултация с ВАР беше решено, че няма нарушение на правилата.

Арибас можеше да реши всичко в 77-ата, но загуби битката за позиция пред вратата и по този начин не съумя да засече подаването към него.

В сряда Реал се завръща на международната сцена, като гостува на Аталанта в първи мач от 1/8-финалите в Шампионската лига.