Елче с първа победа в Ла Лига след 16 кръга “суша” (видео)

След 16 поредни срещи без успех за първенство новакът Елче спечели жизненоважна победа в Ла Лига - 1:0 над прекия конкурент за спасение Ейбар. По този начин домакините застигнаха съперника в класирането, като двата тима са от двете страни на линията на изпадащите. Дани Калво реализира голa в 33-ата минута с единствения изстрел на Елче в очертанията на вратата през първото полувреме. Този двубой беше първи за новия-стар наставник на домакини Фран Ескриба, който преди дни замени Хорхе Алмирон.

Ейбар беше по-добрият отбор и създаде много повече положения, но за пореден път показа, че не може да реализира. Особено в последните минути баските сътвориха няколко чисти пропуска.

Елче има само четири победи в елита този сезон, но две от тях са срещу въпросния противник, което в края може да натежи. В следващия кръг обаче тимът го очаква гостуване на Барселона.

Ейбар е с третата най-слаба атака в Ла Лига и не е побеждавал вече в седми пореден кръг.