Спортист (Своге) смачка Миньор (Перник) с пет гола

Тимът на Спортист (Своге) разпиля с 5:1 Миньор (Перник) в мач от 19-ия кръг на Втора лига. Кирил Янакиев (22, 44), Томи Костадинов (37), Айкут Рамадан (70) и Валентин Йосков (76) бяха точни за победителите, докато Павлин Чиликов бе точен в 31-ата минута за гостите. Играчите на Ивайло Василев се върнаха към победите в първенството, след като стартираха пролетта с 0:3 от Локомотив (София). "Сините" са на пето място и вече имат актив от 29 точки, докато "чуковете" останаха с 15 точки на 13-то място, като имат една спечелена точка в последните си четири двубоя, в които отбелязаха един гол и допуснаха цели десет.

Победата бе специален поздрав за капитана на „шоколадите“ Борислав Стойчев, който в нощта преди двубоя стана баща на прекрасната Дария.
Спортист направи добро първо полувреме, в което успя да вкара три гола на своя съперник. Още в началото на срещата гостите сътвориха добра атака, но Стефано Кунчев отрази удар на Мирослав Будинов. След това двата отбора си размениха интересни атаки и се стигна до 22-ата минута, когато Спортист поведе. Айкут Рамадан направи прехвърлящ пас в наказателното поле, Деян Христов успя да стигне до топката преди тя да излезе в аут и я върна във вратарското поле, където Кирил Янакиев я вкара в мрежата на гостите.
Миньор успя да изравни резултата в 31-ата минута. Тогава те изпълниха ъглов удар, а Павлин Чиликов с глава отбеляза за 1:1.

Радостта на Миньор трая кратко, защото в 35-ата минута Спортист стигна до второ попадение. То също дойде след изпълнение на ъглов удар. Айкут Рамадан центрира, Борислав Стойчев продължи топката с глава към втора греда, където Томи Костадинов я бутна в мрежата.
Третото попадение падна 2 минути преди почивката. Томи Костадинов даде много добър извеждащ пас към Деян Христов, който навлезе отляво, изчака хитро негов съотборник да намери позиция, подаде към Кирил Янакиев, който получи топката, обърна се и с левия крак я вкара в мрежата за 3:1.
В началото на второто полувреме двата отбора направиха добри атаки. Гостите можеха да вкарат гол в 57-ата минута, когато Мирослав Будинов игра с глава, но топката излезе в аут.

В 69-ата минута Айкут Рамадан вкара и четвърти гол. Спортист имаше възможност да изпълни пряк свободен удар в половината на Миньор, след центрирането топката бе върната към Айкут Рамадан, който с чудесен удар с левия крак остави безпомощен Даниел Леонтиев.
В 76-ата минута топката за пети път влезе в мрежата на гостите, но голът не бе зачетен заради неразумно действие на Джулио Чарлов. Айкут Рамадан даде брилянтен пас към Деян Христов, който стигна до топката преди Леонтиев и я изпрати към вратата. Топката щеше да влезе в мрежата, но Джулио Чарлов игра с нея и това даде основание на страничният съдия да маркира засада.
Все пак в 81-ата минута логичното се случи. След няколко пропуска на „шоколадите“ Валентин Йосков отбеляза петото попадение в мача. Той намери добра позиция в наказателното поле и с хубав удар изпрати кълбото в обратния на вратаря ъгъл.

5:1 Валентин Йосков 81
СПОРТИСТ: 1. Стефано Кунчев, 80. Мартин Михайлов, 3. Борислав Стойчев, 19. Богомил Богомилов, 17. Галин Ташев, 21. Ивайло Михайлов, 22. Кристиян Кочилов, 7. Томи Костадинов (66 – 5. Джулио Чарлов), 10. Айкут Рамадан, 18. Деян Христов (79 – 11. Валентин Йосков), 13. Кирил Янакиев (66 – 88. Цветомир Вачев)
МИНЬОР: 1. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 23. Павлин Чиликов, 4. Георги Купенов, 14. Четин Садула (78 – 2. Виктор Райчев), 6. Любомир Христов (54 – 19. Радой Божилов), 10. Борис Галчев, 8. Кристиян Слишков (54 – 7. Калоян Йосифов), 9. Мирослав Будинов (70 – Борислав Будинов), 30. Божидар Васев, 5. Веселин Васев (78 – 15. Илиян Илиев)
ЖЪЛТ КАРТОН: Кристиян Кочилов (С), Божидар Васев (М)
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Петър Григоров