Айнтрахт помогна на РБ (Лайпциг) и препъна Байерн

Байерн (Мюнхен) допусна втора поредна грешна стъпка и след равенството с Арминия, този път загуби като гост от Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Головете за играчите на Ади Хютер бяха дело на Дайчи Камада (12’) и Амин Юнес (31’), а за баварците точен бе Роберт Левандовски (53’). Това бе и четвърта поредна победа за домакините, докато за шампионите бе трета загуба в първенството.

Айнтрахт първи достигна до по-интересно положение, когато грешка в защитата на гостите отляво позволи на Амин Юнес да се озове на добра позиция в наказателното поле, но се подхлъзна и не успя да отправи удар. Минута по-късно се случи и куриозна ситуация, когато се наложи страничният рефер да бъде заменен, тъй като получи някакъв проблем с прасеца.

В 11-ата минута домакините поведоха след попадение на Дайчи Камада. 10 беше изведен отлично вляво покрай Никлас Зюле, прати пас около точката за дузпа, където напълно необезпокояван японеца откри резултата. Четири минути по-късно Юнес опита да прехвърли Мануел Нойер малко след центъра, но не уцели вратата.

Гостите вдигнаха оборотите след 20-ата минути и успяха да изнесат играта по-близо до Кевин Трап. Именно десетина минути след това сякаш позабравили за защитата оставиха играчите на Ади Хютер да контраатакуват опасно, Йович отклони една топка неточно вляво, тя бе догонена от Юнес, който успя да я запази, нахлу в наказателното поле и пласира отличен удар в горния ляв ъгъл на Нойер за 2:0.

Две минути по-късно Зюле стреля опасно след корнер, но Трап спаси. Френският страж се намеси решително и в 40-ата минута, когато първо блокира изстрел на Кимих, а след това изби и добавката на Кингсли Коман. Минута преди края на полувремето домакините можеха да достигнат и до трето попадение, когато Костич центрира добре към Лука Йович, но ударът му бе спасен великолепно от Нойер.

Робърт Левандовски намали изоставането на Байерн в 53-ата минута, но заслугата за попадението бе почти изцяло на Льорой Сане, който проби отлично отдясно, надигра няколко бранители на Айнтрахт и накрая “поднесе” топката на централния нападател, който отбеляза отблизо.

Между 60-ата и 65-ата минути баварците на няколко пъти бяха близо до изравняването след добри центрирания пред Кевин Трап, но защитата на домакините се справи. В 70-ата Сане изведе отлично Коман лице в лице с вратаря, макар и под ъгъл, но ударът на франзуцина премина отстрани.

В 79-ата добър пас бе отправен към нахлуващия в наказателното поле Рагнар Ахе, той бе натиснат от Алфонсо Дейвис и се строполи на земята, но съдията остана безмълвен пред протестите за дузпа на домакините. В последните петнайсетина минути играчите на Ханзи Флик успяха да натикат своя противник в наказателното му поле, но атакита не създаваха достатъчно напрежение преди вратата на Айнтрахт, чийято защита самоотвержено се справяше.

Така в крайна сметка домакините се поздравиха с победата и все още са четвърти, но с равни точки с третия Волфсбург. Байерн продължава да е на първата позиция с 49 точки, пет повече от РБ (Лайпциг), който обаче с мач по-малко.