Германия

Айнтрахт помогна на РБ (Лайпциг) и препъна Байерн

20 февруари 2021 | 18:29 - Обновена
Байерн (Мюнхен) допусна втора поредна грешна стъпка и след равенството с Арминия, този път загуби като гост от Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Головете за играчите на Ади Хютер бяха дело на Дайчи Камада (12’) и Амин Юнес (31’), а за баварците точен бе Роберт Левандовски (53’). Това бе и четвърта поредна победа за домакините, докато за шампионите бе трета загуба в първенството.

Айнтрахт първи достигна до по-интересно положение, когато грешка в защитата на гостите отляво позволи на Амин Юнес да се озове на добра позиция в наказателното поле, но се подхлъзна и не успя да отправи удар. Минута по-късно се случи и куриозна ситуация, когато се наложи страничният рефер да бъде заменен, тъй като получи някакъв проблем с прасеца.

В 11-ата минута домакините поведоха след попадение на Дайчи Камада. 10 беше изведен отлично вляво покрай Никлас Зюле, прати пас около точката за дузпа, където напълно необезпокояван японеца откри резултата. Четири минути по-късно Юнес опита да прехвърли Мануел Нойер малко след центъра, но не уцели вратата.

Гостите вдигнаха оборотите след 20-ата минути и успяха да изнесат играта по-близо до Кевин Трап. Именно десетина минути след това сякаш позабравили за защитата оставиха играчите на Ади Хютер да контраатакуват опасно, Йович отклони една топка неточно вляво, тя бе догонена от Юнес, който успя да я запази, нахлу в наказателното поле и пласира отличен удар в горния ляв ъгъл на Нойер за 2:0.

Две минути по-късно Зюле стреля опасно след корнер, но Трап спаси. Френският страж се намеси решително и в 40-ата минута, когато първо блокира изстрел на Кимих, а след това изби и добавката на Кингсли Коман. Минута преди края на полувремето домакините можеха да достигнат и до трето попадение, когато Костич центрира добре към Лука Йович, но ударът му бе спасен великолепно от Нойер.

Робърт Левандовски намали изоставането на Байерн в 53-ата минута, но заслугата за попадението бе почти изцяло на Льорой Сане, който проби отлично отдясно, надигра няколко бранители на Айнтрахт и накрая “поднесе” топката на централния нападател, който отбеляза отблизо.

Между 60-ата и 65-ата минути баварците на няколко пъти бяха близо до изравняването след добри центрирания пред Кевин Трап, но защитата на домакините се справи. В 70-ата Сане изведе отлично Коман лице в лице с вратаря, макар и под ъгъл, но ударът на франзуцина премина отстрани.

В 79-ата добър пас бе отправен към нахлуващия в наказателното поле Рагнар Ахе, той бе натиснат от Алфонсо Дейвис и се строполи на земята, но съдията остана безмълвен пред протестите за дузпа на домакините. В последните петнайсетина минути играчите на Ханзи Флик успяха да натикат своя противник в наказателното му поле, но атакита не създаваха достатъчно напрежение преди вратата на Айнтрахт, чийято защита самоотвержено се справяше.

Така в крайна сметка домакините се поздравиха с победата и все още са четвърти, но с равни точки с третия Волфсбург. Байерн продължава да е на първата позиция с 49 точки, пет повече от РБ (Лайпциг), който обаче с мач по-малко.

Стивен Цубервлиза Стивен Цубер
82' Ерик Максим Чупо-Мотинг  Ерик Максим Чупо-Мотингизлиза
Себастиан Родежълт картон Себастиан Роде  56'
53' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
46' Марк Рока  Марк Рокаизлиза
45
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
33
10 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
18
17 Арминия (Билефелд) Арминия (Билефелд)

21 февруари 2021 | 00:57

Айнтрахт си ги бият най-редовно. Байерн са супер арогантни и нечестни спрямо преките си конкуренти в Бундеслигата Мюнхен 1860 е истинският отбор на града Рейтинг: 9 7

20 февруари 2021 | 20:33

Айнтрахт се побратими с половин Германия,че даже и с по долните дюнер лиги ,в оргията над Мюмюна. Рейтинг: 5 12

20 февруари 2021 | 19:18

Тъкмо да е по-интересно до края . Иначе какво - 13 кръга преди края , Байерн с 50 точки напред . Ама все пак трябва да спрат със загубата на точки , че Лайпциг не ще да губи мачове Рейтинг: 17 0

nemo
(Гост)
12
отговор
20 февруари 2021 | 19:10

След това, което направи Байерн миналата година доста хора са за спешна психологична помощ. Особенно тези, които нямат редовен сексуален живот! Рейтинг: 15 7

WAW=Y0rVA!=MGGA!S!
(Гост)
11
отговор
20 февруари 2021 | 18:54

Познах тенденцията, че съставът на АДИ ХЮТТЕР ще ги накаже яко тия намааните селяндурчета от Мюних-града и дори прогнозирах резултата 4:0, но РЕАЛността се оказа наполовина верна. Верно, можеше да стигне поне до 3:1, ако хубавото ударче на бившия млад юноша на Мейн-Гладбах - Амин ЮНЕС /преминал впоследствие и през съседите от Ниската Земя/ от над 50-ина м беше уцелило вратата и по този начин Играчът на мача щеше да отбележи ГОЛА на ВЕКА, щото ливадата ноЙЕр4:0-то САМО щеше да го изгледа виещ като гладен коЙОт към звездното небе, м-ДА!! Но като цело - заслужена пАбедка за домакините от ФранкФурт /на Майната си, които обаче играят само и единствено за своята си чест и собствено классиране, и ни най-малко за Биците от Лайпциг! Рейтинг: 9 10

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

rekordmeister
(Гост)
20 февруари 2021 | 20:53

Не можах да гледам мача и не мога да коментирам играта. Но след подбни загуби Байерн се мобилизира и бие в следващите срещи. Рейтинг: 9 2

(Гост)
20 февруари 2021 | 21:45

Не съм го гледал и следял, щото бях на БМГ-вълна, но пък проследих един доста обширен репортаж от около 20-ина минути по ТВ дал почти пълна картина на тези ситуации. И като цяло мачът беше 1 пълно тактическо надлъгване и надиграване със стремеж за налагане на волята на всеки един от участниците над противника си. Цялото 1ПВ бе в полза на домакините от Айнтрахт Фр/М. които можеха споко да водят с цела 4-ка, но някои добри изяви на ноЙЕр + неточни и блокирани удари на нападателите им доведоха само до 2 гола преднина. Както верно посочих, най-красивата гледка освен 2-то попадение на Амин ЮНЕС бе неговото изпълнение от над 50 м, при една започнала дълбоко от Фр.половинка контра, когато цялата барВАРска половина бе изпразнена откъм играчи - всички без изключение бяха тръгнали яко напред и малко преди удара на бившия юноша на БМГ ноЙЕр беше излезнал бая напред - някъде около 2-3 м зад линията на палантерията и при навременния хубав опит за прехвърлянето му, топката го прескочи при връщането му назад на около 4-5 м от гол-линията, на височина влизаше направо във вратата му, но за негов късмет излезна на близо цял метър и нещо встрани от лявата му греда: И това щеше да бъде много крассиво изпълнение и попадение за цял век напред. След това през 2ПВ мина изцяло под егидата и надмощието на разлютените баварци, които изнесоха тотална пресса по всички кътчета на терена, имаха много дори доста чисти положение - Горецка, Кимих, Коман на 3 пъти, Сане, Зюле и Левито - 1 път; дори веднъж имаше съмнение за дузпа за блъскане и смъкване на земята на баварски нападател при корнера на Кимих, но като цяло шансът и късметът РЕАЛно обърнаха гръб на Мюних-Гранда, който макар че мачкаше изцяло и подложи на канонада Кевин Трап, немаше този път щастието да му се усмихне. Най-добрите в редиците на Байерн очаквано бяха Коман и Сане - изнесъл много силен мач, докато Франкфуртци бяха заложили на гъсто населена защита с добро насочено прегрупиране и гъвкаво зоново покритие с/у набезите на баварците. Не мога да отмина и чиста 100%-ова дузпа несвирена от съдията за чисто подкосяване отзад на връхлитащ /без топката/ централно към дузпата Фр-ски нападател, който ако не бе ударен с ръка и крак от Алф.Дейвис щеше споко да засече отправената към него чист пас. Ситуацията е в 79-та мин. като участващите в нея са: При 1 бърза контра Костич подава остро надясно след пробив отляво извън палантерията на нойер и кълбото преминава покрай 2та ЦЗ на баварците и след като необезпокоявано стига до дузпата, когато връхлитащия /сменил Йович 10ина мин по-рано/ централно Ахе бива леко ударен отзад под коляното мисля от Алф.Дейвис и се свлича по инерция с ръце напред и той изглежда леко подминаващата го топка. ИМа претенции, но съдията Стегеман ги подминава и не ги удовлетворява, иначе си беше чиста - като тази на Арминия Билефелд в предния мач. Статистиката на мача потвърждава и доминацията на баварците като ударите към вратата са двойно повече за тях; а владението на топката е 60/40 в тяхна полза. Иначе, ако погледнем обективно на нещата, то равенството щеше да бъде заслужено за гостите с оглед показаното през 2ПВ от тях, но както казах късметът не ги споходи и ги подмина. Това е нагледната картинка на нещата, специално за РМ = РЕКОРДМАСТЕРА от мен - йорвал! Рейтинг: 4 2

Байерн
(Гост)
10
отговор
20 февруари 2021 | 18:39

закривай и тоя мач с лацио да се отлага направо. некадърници. лятото трябвт куп нови играчи и половината от тези смешници да пътуват от Байерн. Рейтинг: 9 14

20 февруари 2021 | 18:23

Откровен коментар от студиото - "Според нас това е дузпа " Приятели, не знаете ли сценария на това първенство, че и съдийството им? Рейтинг: 11 11

Бийн
(Гост)
7
отговор
20 февруари 2021 | 18:17

Това е абсолютен съдийски резил! Така решили, така преценили.. Задържане пред гола,препъване,а накрая и удар в главата? Затова всички там ще са вечни крепостни слуги на Байерн. Рейтинг: 14 13

20 февруари 2021 | 18:05

.... dzudzeto mess4o Gnomoff driss.nee.... Tova e normalno .... dzudzeto povru6666ta .... Tova e normalno .... dzudzeto tuppee .... Tova e normalno .... dzudzeto e Uurood .... Tova e normalno .... dzudzeto se OOlivaaaa.... Zabivat mu v Ddupparata 44etvorki uU.ii.ove vsako poluvreme .... Tova e normalno .... .... ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha.....Muhhhha....ha....ha....buhhhha....ha....ha .... ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha.....Muhhhha....ha....ha....buhhhha .... .... .... .... .... .... .... Рейтинг: 3 7

Проблемите на Шалке се пренесоха и на терена 28 май 2020
Очакваше се проблемите на Шалке да приключат с подновяването на Бундеслигата. Клубът от Гензенкирхен бе застрашен от банкрут поради кризата с коронавируса и бе един от тези, които най-много държаха първенството да ...
Флик: Мачът ни с Барселона заслужаваше да е финал 17 февруари 2021
Наставникът на Байерн (Мюнхен) Ханзи Флик даде обширно интервю пред “Франс Футбол”, в което говори на различни теми, свързани с тима.“Когато поех отбора, за мен беше важно играчите да усещат моята вяра ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.