Саутхамптън спря устрема на Челси (видео)

Саутхамптън успя да спре Челси и да сложи край на негативната си серия. Двубоят на "Сейнт Мерис" завърши 1:1. Лондончани имаха предимство през голяма част от мача, но не създадоха много голови положения. Такуми Минамино откри резултата в 33-ата минута при първата атака на домакините. Мейсън Маунт изравни в 54-ата минута от дузпа за нарушение срещу него.

Това бе едва вторият гол, който Челси допусна, откакто Томас Тухел пое отбора. В този период "сините" имат пет победи и две равенства. Отборът остана на четвърта позиция, но загуби две точки в битката за място в Шампионската лига. Саутхамптън спря серия от шест поредни загуби в шампионата и заема 13-то място в класирането.

Челси стартира мача уверено и започна да доминира от първите минути. В играта на "сините" личеше увереност след добрите резултати последните седмици. Още в шестата минута гостите можеха да открият. Отлична атака завърши с подаване на Рийс Джеймс към Маркос Алонсо, който стреля от воле, но не уцели добре топката и тя мина покрай лявата греда на Маккарти.
Саутхамптън не излизаше от половината си и рядко играеше с топката. Лондончани имаха сериозно предимство, но това не се изразяваше в голови положения. Те не успяваха да намерят пролуки в защитата на съперника.
На фона на превъзходството на гостите изненадващо "светците" поведоха в 33-ата минута при първата си атака. Редмънд великолепно изведе Минамино и играещият под наем от Ливърпул демонстрира хладнокръвие. Японецът забави удара, залъга и технично прати топката в мрежата.
Ситуацията можеше да стане още по-сложна за Челси малко по-късно, тъй като Тимо Вернер влезе опасно в единоборство с Муса Дженепо и загуби контрол. Положението бе разгледано с ВАР, а преценката бе да няма санкция за германския нападател. В 39-ата минута Рюдигер можеше да изравни. Той бе оставен непокрит след центриране на Алонсо от фаул, но Маккарти се намеси и отрази удара му с глава.
След почивката Челси подходи по-агресивно и започна да създава малко повече положения. Вернер стреля покрай вратата, след като бе изведен от Алонсо. В 54-ата минута "сините" стигнаха до изравняване. Дани Ингс събори Мейсън Маунт в наказателното поле и бе отсъдена дузпа, която потърпевшият реализира.
Лондончани продължиха да имат предимство, но трудно застрашаваха вратата на домакините. В 71-ата минута Саутхамптън бе близо до нов гол. След удар с глава на Вестергаард топката се удари в горната греда. Маккарти пък трябваше да се справя с изстрел на Маунт. Аспиликуета пропусна добра възможност.
Тухел направи тройна смяна и пусна Зиеш, Хъдсън-Одой и Жоржиньо, а Челси натисна, но защитата на "светците" като цяло се справяше. Малко преди края Рийс Джеймс получи топката от Маунт и бе на отлична позиция, но стреля над вратата.
САУТХАМПТЪН - ЧЕЛСИ 1:1
1:0 - Минамино (33)
1:1 - Маунт (54-д)