efbet Лига

Пет гола, червен картон и много драма в Кърджали (видео)

20 февруари 2021 | 14:27 - Обновена
Отборът на Арда (Кърджали) постигна драматичен успех с 3:2 над Ботев (Враца) в страхотен двубой от 18-ия кръг на efbet Лига. Домакините поведоха с два гола, след като Жуниньо (4) и Пламен Крумов (29) се разписаха през първата част. Врачани изиграха изключителни минути и Даниел Генов (74) и Чавдар Ивайлов (82) изравниха резултата на "Арена Арда". В герой за играчите на Николай Киров се превърна Спас Делев (85), който заби победното попадение.

Двубоят стартира отлично за домакините. Още в четвъртата минута нападателят на "сините" Жуниньо се разписа в мрежата на Красимир Костов. Бразилецът се възползва от груба грешка в защитата на гостите, след което без проблем вкара поредния си гол в еfbet Лига.
В 27-ата минута Жуниньо пусна хубав пас към Спас Делев, който отново потърси Жуниньо, но този път Н'Диайе се справи, избивайки топката.

Две минути по-късно футболистите на Арда стигнаха до втори гол. В негов автор се превърна Пламен Крумов, който се разписа с глава.

В 35-ата минута Аласан Н'Диайе бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон от главния съдия.
Второто полувреме стартира с нова добра възможност за домакините. Спас Делев видя открилото се пространство и изненада със силен удар, който мина на сантиметри от дясната греда на Костов.

В 74-ата минута гостите от Враца върнаха едно попадение. Домакините сбъркаха при организирането на поредна атака, а това позволи на Даниел Генов и Педро Лагоа да направят двойно подаване. Португалският футболист намери звездата на Ботев, който с техничен удар записа името си сред голмайсторите.
В 82-ата минута гостите изравниха резултата. Даниел Генов намери по земя Чавдар Ивайлов. Резервата много майсторски с левия крак прати кълбото в мрежата за 2:2.
Защитата на "зелените" обаче издържа едва три минути, след като Ивайлов изравни. Резервата Иван Тилев проби и центрира в наказателното поле. Топката стигна до Спас Делев, който си нагласи кълбото и наказа Красимир Костов за 3:2.
В последните секунди на сблъсъка Даниел Генов бе близо до втория си гол. Атакуващият футболист стреля от фаул, но Иван Караджов се справи с точния изстрел на крилото. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.

Стартови състави:

Арда: 12. Караджов, 4. Стоев, 8. Желев, 9. Делев, 11. Георгиев, 13. Таравел, 17. Коконов, 20. Лозев, 27. Мартинов, 37. Жуниньо, 71. Крумов
Ст. треньор: Николай Киров

Ботев (Враца): 33. Костов, 9. Генов, 6. Гаджев, 20. Бабунски, 77. Николов, 10. Атанасов, 16. Генчев, 23. Златински, 24. Н'Диайе, 81. Зехиров, 37. Керчев

Деян Лозевжълт картон Деян Лозев  90'
88' Христо Златински  Христо Златинскиизлиза
Валери Домовчийски  Валери Домовчийскивлиза
Спас Делевгол Спас Делев  85'
Милен Желевизлиза Милен Желев  83'
Иван Тилеввлиза Иван Тилев
82' Чавдар Ивайлов  Чавдар Ивайловгол
74' Даниел Генов  Даниел Геновгол
63' Даниел Гаджев  Даниел Гаджевизлиза
Педро Лагоа  Педро Лагоавлиза
60' Чавдар Ивайлов  Чавдар Ивайловжълт картон
Никола Таравелизлиза Никола Таравел  50'
Лъчезар Котеввлиза Лъчезар Котев
46' Дориан Бабунски  Дориан Бабунскиизлиза
Чавдар Ивайлов  Чавдар Ивайловвлиза
Петър Атанасов  Петър Атанасовизлиза
Ангел Цолов  Ангел Цоловвлиза
Juninhoизлиза Juninho  45' Атанас Зехиров  Атанас Зехировжълт картон
Тонислав Йордановвлиза Тонислав Йорданов
Никола Таравелжълт картон Никола Таравел  40'
35' Аласан Н'Диайе  Аласан Н'Диайечервен картон
Пламен Крумовгол Пламен Крумов  29'
28' Аласан Н'Диайе  Аласан Н'Диайежълт картон