Бетис пребори Хетафе след две дузпи (видео)

Бетис изтръгна минимална, но ценна победа в домакинството си на Хетафе от 24-ия кръг на Ла Лига. Домакините на "Бенито Вийямарин" спечелиха с 1:0, като измъкнаха трите точки в края на мача с гол на Борха Иглесиас в 85-ата минута от дузпа.

Бетис можеше да поведе още в 76-ата минута, когато получи дузпа за удар с ръка в лицето на Борха Иглесиас. Серхио Каналес изпълни наказателния удар, но вратарят Давид Сория спаси, а след това Каналес не успя да вкара и при добавката.

В 84-ата минута домакините получиха втора дузпа. Този път Борха Иглесиас бе изблъскан в гръб от защитник. Той сам се нае да изпълни дузпата и бе точен за 1:0.

В добавеното време севилци завършиха мача в намален състав, след като Вилиам Карвальо получи втори жълт и червен картон.

С тази победа Бетис излезе на 6-ото място с 36 точки. Хетафе пък допусна четвърто поредно поражение и остава на 14-ото място с 24 точки в актива си.