Волфсбург продължава похода към Шампионската лига

19 февруари 2021 | 23:33 - Обновена
  • копирано
  • 3
Волфсбург продължава с отличните си изяви и записа пета победа в последните си шест мача в Бундеслигата. Тимът на Оливер Гласнер спечели с 3:0 гостуването си на Арминия и се изкачи на трето място в класирането.

Мачът бе решен в началото на второто полувреме, когато Волфсбург отбеляза два гола. Ренато Щефен откри резултата в 29-ата минута, а две минути след почивката се разписа за втори път в мача. Максимилиан Арнолд вкара третото попадение в 54-ата минута.

"Вълците" бяха в серия от пет поредни срещи в първенството, в които не бяха допускали гол и Гласнер нямаше причини да прави промени. Днес защитата отново бе на ниво и попадение във вратата на гостите не падна. Те поеха контрол върху случващото се на терена от началото.

Арминия се защитаваше добре известен период без да прави нищо съществено в атака. В 29-ата минута остро центриране бе засечено от Щефен и резултатът бе открит. След като поведе, Волфсбург леко намали темпото до края на първото полувреме, но не бе застрашен с нищо от съперника.

Отбраната на домакините не реагира добре в началото на втората част при един фаул, изпълнен от Арнолд, и изпусна Шефен, който реализира втория си гол в мача. Арминия пропусна да отговори бързо, като Фолсзамер бе спрян от Лакроа. В 54-ата минута Арнолд направи двойно с Вегхорст и заби топката във вратата с хубав удар.

След като си осигуриха солиден аванс, гостите свалиха оборотите. Въпреки това вратарят Кастеелс нямаше поводи да се намесва до 85-ата минута, когато трябваше да отразява удар на влезлия като резерва Окугава.

Свен Шиплоквлиза Свен Шиплок
83' Maxence Lacroix  Maxence Lacroixизлиза
Marin Pongracic  Marin Pongracicвлиза
Ваут Вегхорст  Ваут Вегхорстизлиза
Bartosz Bialek  Bartosz Bialekвлиза
80' Джошуа Гилавоги  Джошуа Гилавогижълт картон
Jacob Barrett Laursenизлиза Jacob Barrett Laursen  75'
Нейтън Де Мединавлиза Нейтън Де Медина
74' Ренато Щефен  Ренато Щефенизлиза
Масая Окугававлиза Масая Окугава
54' Максимилиан Арнолд  Максимилиан Арнолдгол
47' Ренато Щефен  Ренато Щефенгол
37' Джон Антъни Брукс  Джон Антъни Бруксжълт картон
29' Ренато Щефен  Ренато Щефенгол