Де Коло няма спиране, а Фенербахче се намеси в борбата за челото

Баскетболният отбор на Фенербахче се завърна там, където му е мястото - сред най-добрите в Евролигата. Отборът на старши треньора Игор Кокошков продължава възхода си през последните два месеца, като тази вечер записа 10-ата си поредна победа, дошла срещу немския шампион АЛБА (Берлин) с крайното 89:84 (24:20, 21:20, 22:18, 22:24) в среща от 25-ия кръг на най-комерсиалния клубен баскетболен турнир, проведена в Истанбул.

"Фенерите" нямат загуба в надпреварата от повече от 60 дни, или откакто Марко Гудурич се завърна в тима, и поради това се изкачиха до шестата позиция в подреждането на турнира на богатите с актив от 15-10, като вече разполагат с еднакъв брой победи с четвъртия Реал Мадрид и петия - Байерн. АЛБА пък допуска четвърта поредна загуба и остава на 16-ото място с баланс от 8-17.

Очакванията преди мача сочеха комфортна победа на домакините от Истанбул, но всъщност АЛБА бе отборът, който държеше преднината през по-голямата част от откриващия период. Двубоят остана равностоен през цялото първо полувреме, като на голямата почивка резултатът бе 45:42 в полза на Фенербахче.

Jan Vesely - Fenerbahce Beko Istanbul - EB20

Третата част също предложи много интрига, но все пак турският гранд, воден от лидера си Нандо Де Коло, взе солиден аванс в резултата и не позволи излишни драми в самия край - 89:84.

Де Коло завърши двубоя с 26 точки и 8 асистенции, Дайшон Пиер вкара 17 точки за победата, а н Весели и Марко Гудурич отбелязаха по 12 за турците. Маркус Ериксон бе най-полезен за АЛБА с 19 точки, Бен Ламерс вкара 16 точки, Маодо Ло и Симоне Фонтекио останаха с по 14, а Йоханес Тиеман се разписа с 10.