Фиорентина спря Гълъбинов и компания (видео)

19 февруари 2021 | 21:29 - Обновена
  • копирано
  • 3
Фиорентина записа убедителна победа с 3:0  в домакинството си на Специя. След първо полувреме, което няма да се запомни, "виолетовите" се развихриха през втората част. Душан Влахович откри резултата в 48-ата минута, Гаетано Кастровили удвои преднината на домакините в 64-ата, а Валентен Ейсерик оформи крайния резултат в 82-ата минута.

Българският нападател Андрей Гълъбинов влезе в игра за гостите в 63-ата минута, когато замени Агудело. Той се включи активно, но веднага след влизането му Специя получи втори гол и пасивът на новака стана сериозен.

След две поредни загуби Фиорентина спечели ценни точки, изпревари днешния си съперник и се изкачи на 12-то място. Специя е на 13-та позиция и с девет точки над първия отбор в зоната на изпадащите, който е Каляри.

Първото положение в мача се откри пред Агудело, но той стреля по-край вратата. Гостите загубиха Рикардо Маркица още в 11-ата минута. Бранителят бе изнесен от терена, след като изпадна в безсъзнание след сблъсък с Куаме.

Кристиано Бираги имаше двойна възможност да открие, но първият му удар бе блокиран от Винали, а вторият бе неточен. В самия край на първото полувреме Фиорентина остана без Бонавентура поради изкълчен глезен. Това обаче се оказа плюс за тима на Чезаре Прандели. Влизането на Кастровили донесе победата на домакините. Той асистира за първия гол и вкара втория.

Първото попадение в мача, дело на Влахович, първоначално бе отменено, но след разглеждане с ВАР голът бе зачетен. "Виолетовите" имаха предимство в този период и създаваха опасности пред вратата на съперника. В 64-ата минута Кастровили удвои аванса на Фиорентина.

След като изоставаше с два гола, Специя се изнесе в предни позиции и натисна, а Гълъбинов тормозеше защитата на съперника. Домакините обаче се възползваха от отворените пространства и организираха опасни контраатаки. Седем минути преди края Влахович намери Ейсерик и той на празна врата отбеляза третия гол.

Гаетано Кастровилигол Гаетано Кастровили  64'
63' Кевин Агудело  Кевин Агуделоизлиза
Софиан Амрабатжълт картон Софиан Амрабат  18'
11' Riccardo Marchizza  Riccardo Marchizzaизлиза