Зографски с ново най-добро класиране за сезона

19 февруари 2021 | 17:46
  • копирано
  • 0

Владимир Зографски завърши на 21-о място в състезанието от Световната купа по ски-скок на малка шанца в Ръшнов (Румъния). Българинът записа най-доброто си класиране през сезона, след като събра 230.7 точки. Той беше 22-и след първите опити, след като преодоля 91.00 метра, а във вторите скокове записа 90.00 метра и завърши 21-и. Зографски за четвърти път през сезона влезе в зоната на точките и прибави 10 пункта към актива си за генералното класиране.

Победител стана Рьою Кобаяши (Япония) с 257.9 точки след опити от 94.0 и 98.5 метра. За него това е втори успех за сезона и 18-и в кариерата му за Световната купа. Втори остана трикратният олимпийски шампион и тазгодишен победител в "Четирите шанци" Камил Стох (Полша) с 256.3 точки (92.5 и 97.5 метра), а трети завърши Карл Гайгер (Германия) с 255.7 точки (94.5 и 96.5 метра).

Водачът в подреждането за големия Кристален глобус Халвор Егнер Гранеруд (Норвегия) първоначално беше обявен за победител, но след това беше дисквалифициран след втория си опит заради нередовен гащеризон. Така норвежецът остана 29-и с взе само 2 точки.

В генералното класиране за Световната купа продължава да води Гранеруд с 1544 точки, пред Маркус Айзенбихлер (Германия) с 1018 точки и Стох с 944 точки. Айзенбихлер беше 18-и след първия кръг, но беше дисквалифициран заради нередовна екипировка и остана 30-и в крайното класиране.

Зографски се изкачи 55-и за СК с 19 точки. Утре в Ръшнов предстои смесени отборно състезание по ски-скокове.