ЦСКА 1948 и съдиите се провалиха в Монтана (видео+галерия)

ЦСКА 1948 се сгромоляса в Монтана, след като загуби с 0:1 гостуването си на едноименния тим в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение реализира Тони Тасев в 22-ата минута от дузпа и донесе трите точки на своя отбор за пръв път от октомври миналата година. Успехът е още по-ценен, тъй като домакините играха с човек по-малко от 61-ата минута след спорен втори жълт картон на Сергей Георгиев.

С основна заслуга за поражението на ЦСКА 1948 бе както катастрофалното представяне на отбора през целия двубой, така и грубите съдийски грешки. Първо реферите отсъдиха меко казано спорна дузпа, от която Монтана поведе, а в края на първата част те отмениха редовен гол на Симеон Петров заради несъществуваща засада.
67 Монтана - ЦСКА 1948
Иначе първата голова ситуация бе пред вратата на гостите. След атака отдясно Давид Кики отправи топовен диагонален шут от 15-16 метра, но Наумов демонстрира рефлекс и успя да повдигне топката точно толкова, колкото да не влети в неговата мрежа, а да "оближе" напречната греда и да излизе в корнер.
В 22-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Реферът Васмир Ел-Хатиб видя нарушение на Георги Русев срещу Тони Тасев и посочи бялата точка. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и откри резултата.
В 45-ата минута гостите пронизаха мрежата чрез Симеон Петров, но попадението бе отменено поради засада неясно на кого - на голмайстора или на Галин Иванов, който спря топката за своя съотборник. Нито един от двамата футболисти обаче не бе зад защитата на домакините и голът трябваше да бъде признат. Най-вероятно страничният рефер вдигна флага, обърквайки се, че Петров е играл с топката след шут на Марин, след което тя попада в краката на Иванов, но повторенията по телевизията показаха, че това не е така.
Въпросното положение бе бе една от малкото интересни ситуации пред вратата на Монтана за целия двубой и то дойде не от комбинация, а след центриране от фаул и разбъркване в наказателното поле.

ЦСКА 1948 продължи със слабата си игра и след почивката, а Монтана се справяше лесно с опитите за натиск на гостите и парираше още в зародиш техните атаки.
В 61-ата минута Сергей Георгиев фаулира Марин. Съдията прецени, че трябва да покаже жълт картон на нападателя, който бе втори за него и по този начин Монтана остана с 10 човека.

Въпреки числено намаления състав домакините се бранеха организирано и допуснаха опасна ситуация едва в 80-ата минута. Тогава Галин Иванов овладя в наказателното поле и получи шанс да стреля от 12-13 метра фронтално срещу вратата, но ударът му излезе високо над напречната греда.

До края на серщата футболистите на ЦСКА 1948 продължиха да се лутат по терена. От своя страна Монтана демонстрира как един отбор трябва да се защитава с 10 човека, а на няколко пъти опита да осъществи и контраатаки, но физическите сили се оказаха решаващи и в крайна сметка и в крайна сметка попречиха на домакините да се възползват по-добре от разредената отбрана на червените.

МОНТАНА - ЦСКА 1948 1:0