Ман Юнайтед разгроми Реал Сосиедад и баските ще се нуждаят от чудо, за да продължат (видео)

Манчестър Юнайтед разгроми символичните домакините от Реал Сосиедад с 4:0 в първия двубой между двата тима от 1/16-фианлите на Лига Европа. Головете отбелязаха Бруно Фернандеш (27’, 57’), Маркъс Рашфорд 965’) и Даниел Джеймс в последната минута на редовното време. Испанският тим бе принуден да домакинства на “Алианц Арена” в Торино, след като испанските власти не позволиха срещата да се изиграе на стадиона на баския тим поради ограниченията за пътуване свързани с пандемията от COVID-19.

Играчите на Сосиедад започнаха много амбицирано мача и можеха да отбележат попадение още в първите три минути. Първо Аднан Янузай изпревари Ерик Баий, който се забави да поеме една топка, и стреля технично покрай левия стълб. Гостите отвърнаха в ответната атака, когато Маркъс Рашфорд излезе сам срещу вратаря на домакините, но стреля слабо. По-малко от минута след това Александър Исак отново бе близо до гол, след като се оказа се озова сам срещу Хендерсън, но вратарят се справи.
В 19-ата минута англичаните отново бяха много близо до откриване на резултата, когато Бруно Фернандеш се измъкна от дълбочина и подаде отличен успореден пас към Рашфорд, който обаче стреля във вратаря, а след това и добавката на португалеца бе изчистена от голлинията.
В 27-ата минута ролите се размениха и този път Рашфорд изведе прекрасно Фернандеш зад гърба на защитата, вратарят на домакините тръгна да пресича паса, но вместо това връхлетя върху един от централните защитници и остави плеймейкъра на “червените дяволи” да отбележи срещу опразнената врата.
Играчите на Оле Гунар Солскяер се добраха до второ попадение в 56-ата минута, когато отличен пас на Рашфорд от лявото крило прати топката към Бруно Фернандеш, който пропусна за Даниел Джеймс, той изпревари Начо Монреал и върна отново към португалския плеймейкър, който отбеляза само с едно докосване покрай вратаря.
В 65-ата минута “червените дяволи” отново хванаха баските напълно неподготвени за третото си попадение в срещата - Дийн Хендерсън хвърли към Фред, бразилецът прати остра топка към Рашфорд, който надбяга един от централните бранители и прати покрай стража Алекс Ремиро. Няколко минути след това Юнайтед достигнаха и до четвърти гол на Даниел Джеймс след отличен пас на Мейсън Грийнууд, но англичанинът се оказа в засада при паса и ВАР отмени попадението.
В следващите минути играчите на Манчестър Юнайтед изглеждаха много по-опасния тим на терена и напълно владееха положението, а пропуски направиха Грийнууд и Даниел Джеймс.  Именно уелското крило успя да вкара четвъртото попадение за “червените дяволи”  в 90-ата минута, когато успя да надбяга бранителите на баските, нахлу в наказателното поле и прокара топката между краката на стража на домакините. Протоколният, както се очертава на този етап, реванш е следващата седмица на “Олд Трафорд”.