Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Десетима "звездаши" попариха Милан в последните секунди (видео)

Отборите на Цървена звезда и Милан завършиха наравно 2:2 на “Райко Митич” в първия мач помежду си от 1/16-финалите на Лига Европа. “Росонерите” на два пъти поведоха след автогол на Радован Панков (42’) и попадение на Тео Ернандес (61’ - дузпа), но “звездашите” стигнаха до ремито след голове на Гелор Канга (52’ - дузпа) и резервата Милан Павков в добавеното време. Домакините дори доиграха мача с десетима играчи след червения картон на Милан Родич (77’).

Стефано Пиоли беше направил цели седем промени в своя стартов състав. Така в защита се появиха Пиер Калулу и Фикайо Томори, а опорен халф беше Суалихо Мейте. Атаката на тима беше изцяло обновена. По двата фланга атакуваха Саму Кастийехо и Анте Ребич. В ролята на плеймейкър беше Раде Крунич, а централен нападател беше Марио Манджукич, за когото това беше първи мач като титуляр за “росонерите”. Деян Станкович пък беше подредил състава си в 3-4-2-1 с италианеца Диего Фалчинели на върха на атаката, като той беше подкрепян от Мирко Иванич и Ел Фарду Бен от по-задни позиции.

Още в шестата минута Кастийехо прати топката в противниковата врата, но голът му не беше зачетен поради негова засада. Последваха изстрели на Канга и Ребич, които бяха спасени от двамата вратари. В 12-ата Тео Ернандес също се разписа, но ВАР показа, че преди това Манджукич е играл с ръка и затова попадението беше отменено. В следващите минути играчите на домакините отправиха няколко неточни удара. В 18-ата Крунич опита далечен шут, който беше спасен от Милан Борян. В 20-ата Иванич изскочи сам срещу Джанлуиджи Донарума, но вратарят успя да отрази удара му с крак. В 22-ата Ребич нахлу в наказателното поле и стреля над вратата. В 25-ата Иванич отправи опасен шут от разстояние, а Донарума съумя да го избие в корнер.
В 31-ата Бен пробва далечен удар, който не затрудни противниковия страж. В 39-ата Исмаел Бенасер получи мускулна травма и така беше заменен от Сандро Тонали. В 42-ата Кастийехо пусна пас по земя в наказателното поле, а в опита си да го изчисти, Панков прати топката в собствената си врата. В добавеното време на първата част Неманя Милунович стреля от воле, но не намери целта.
В 48-ата минута "звездашите" организираха опасна атака, но Донарума отрази удара на Бен. В 51-ата капитанът на гостите Алесио Романьоли игра с ръка в наказателното си поле, а това означаваше дузпа, която Канга реализира за 1:1. В 59-ата Панков фаулира Ернандес, а съдията посочи бялата точка този път в полза на "росонерите". ВАР потвърди неговото решение, а самият французин превърна дузпата в гол.
В 67-ата Борян спаси удар на Кастийехо. В 77-ата Родич си изкара втори жълт картон за фаул срещу Калулу и така остави своя отбор с човек по-малко на терена. В 82-ата след центриране от фаул Мейте игра с глава, но Борян успя да му избие удара над вратата. В 85-ата гостите организираха опасна контраатака, която приключи със спасен удар по земя на Тонали. В добавеното време на срещата белградчани стигнаха до ново изравнително попадение, след като Павков засече с глава центриране от корнер, с което оформи крайното 2:2. Реваншът е след седмица на "Джузепе Меаца".
ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - МИЛАН 2:2

0:1 Панков (42' - автогол)
1:1 Канга (52' - дузпа)
1:2 Ернандес (61' - дузпа)
2:2 Павков (90+3')

Цървена звезда: Борян, Милунович, Панков, Дегенек, Гобелич, Канга, Петрович, Родич, Бен, Иванич, Фалчинели