Олимпиакос и ПСВ изнесоха голово шоу (видео)

Олимпиакос и ПСВ Айндховен изиграха един от най-атрактивните мачове от първите 1/16-финали в Лига Европа. Домакините от Пирея спечелиха с 4:2 и са с по-големи шансове да продължат напред. Пет от попаденията паднаха преди почивката, а в 83-ата минута Йоргос Масурас направи аванса на Олимпиакос по-комфортен.

ПСВ се класира за елиминациите като победител в група "Е", изпреварвайки Гранада. Олимпиакос пък се прехвърли в турнира от Шампионската лига.
През уикенда гръцкият гранд допусна загуба в дербито с Панатинайкос (1:2), но запази доста от титулярите си за днешния двубой. Треньорът Педро Мартинш не можеше да разчита на наказания Рубен Семедо. Неговото място зае привлеченият наскоро Сократис Папастатопулос. Ян М'Вила мина късен фитнес тест и също попадна в титулярния състав. В атака стартираха Матийо Валбуена, Юсеф Ел Араби и Брума.

Контузии оставиха извън групата на ПСВ Коди Гакпо, Мохамед Ихатарен и Обиспо Армандо. Марио Гьотце обаче беше на линия, след като пропусна няколко мача заради мускулна травма. Бившата звезда на Борусия (Дортмунд) беше един от офанзивното трио на "филипсите", заедно с Дониел Мален и Еран Захави.
Олимпиакос поведе още в 9-ата минута с гол на Андреас Бухалакис след подаване на Валбуена. Много скоро гостите от Нидерландия изравниха с точен изстрел на Еран Захави. В края на полувремето стана много интересно. М'Вила отново изведе Олимпиакос напред, но Захави вкара за 2:2. Първоначално останаха съмнения за засада на израелския национал, но след намесата на ВАР голът беше зачетен.

В добавеното време на първата част защитата на ПСВ изпусна Ел Араби, той изскочи очи в очи със Жозе Са и не сбърка - 3:2 за гръцкия шампион.
Веднага след почивката Захави беше близо до хеттрик, но разтресе гредата. Гостите имаха и други положения, но ги пропуснаха, а Олимпиакос стигна до гол за крайното 4:2 чрез Масурас, който беше точен в 83-ата минута.

Реваншът между двата тима е на 25 февруари.