Благовеста Георгиева приключи в Бар

18 февруари 2021 | 18:06
  • копирано
  • 0

Благовеста Георгиева допусна поражение в първия си мач на международния турнир по бокс за младежи и девойки „Адриатическа перла” в Бар, Черна гора. Нейната среща в категория до 51 килограма с Наорем Бабирожисана бе прекратена в средата на първия рунд, а за победител бе посочена представителката на Индия.

С това участието на българските състезатели в днешния ден завърши. Припомняме, че по-рано през деня Уилям Чолов (75 кг) се класира за полуфинал. Големият ни талант постигна успех над европейския шампион Илия Тохобирский (Укр). В събота той ще мери сили за място на финал срещу Нурислом Исмоилов (Узб).

До края на турнира ще видим още трима българи. Европейският шампион Ясен Радев (52 кг) ще играе директно на полуфинал с представителя на Украйна Руслан Цикало на 20 февруари. В същия ден своето участие ще стартира и Златин Илчев (+91 кг), който ще срещне на полуфинал Жахонигир Закиров (Укр). Тала Хабас (54 кг) пък се класира директно за финал и в неделя ще мери сили с Неха (Инд) или Клаудие Тотова (Чех).

Снимка: InfoPleven.com