Англия

Поредна победа и нов рекорд за Ман Сити (видео)

18 февруари 2021 | 00:07 - Обновена
Манчестър Сити записа 17-а поредна победа във всички турнири. Отборът на Джосеп Гуардиола се справи и с Евертън, като го победи с 3:1 на "Гудисън Парк". След този успех "гражданите" вече имат аванс от 10 точки на върха пред преследвачите Манчестър Юнайтед и Лестър.

Водачът в класирането доминираше сериозно през цялата среща, но не създаде много положения през първото полувреме, което завърши 1:1. Фил Фодън откри в 32-ата минута, но малко по-късно Ричарлисон изравни при една от редките атаки на "карамелите". След почивката превъзходството на Сити бе по-голямо и два хубави удари на Риад Марез (63) и Бернардо Силва (77) се превърнаха в голове.

Ман Сити стана първият отбор, който печели първите си 10 мача за годината в английското първенство. Той задмина по този показател Болтън (1906 г.) и Ман Юнайтед (2009 г.), които стартираха новата година с девет поредни победи.

"Гражданите" контролираха събитията на терена от самото начало. Те владееха топката в големи периоди и търсеха пролуки в защитата на съперника. Тимът на Гуардиола притискаше домакините и търпеливо чакаше своя момент. Той организира няколко добри атаки, но не успяваше да стигне до точни удари.

Защитата на Евертън успяваше да се справя първия половин час, но бе поставена под натиск. Жезус и Стърлинг на няколко пъти бяха спрени с нарушения. Карло Анчелоти трябваше да прави смяна още в 18-ата минута, тъй като Йери Мина се контузи. На негово място се появи Шеймъс Коулман. Опитите на "карамелите" да контраатакуват не водеше до нищо, тъй като те почти не играеха с топката.

Преимуществото на Ман Сити даде резултат и гостите поведоха в 32-ата минута. След центриране на Марез Майкъл Кийн отклони топката с глава, но тя стигна до Фодън, който със силен удар я насочи към вратата. Кълбото се отклони в Коулман и не остави шансове на Пикфорд.

След гола Евертън се сети, че може да атакува и много бързо отговори. Шест минути по-късно след добра комбинация Коулман центрира към Люка Дин, който стреля. Малко пред голлинията Ричарлисон отклони топката към мрежата и домакините изравниха.

След почивката доминацията на отбора на Гуардиола продължи. В 51-ата минута Пикфорд отрази удар на Бернардо Силва, а по-късно Жезус не отправи добър удар от отлична позиция, след като бе изведен от Уокър. Домакините успяха да организират една добра атака, но като цяло играта беше основно пред наказателното поле на "карамелите".

Родри пропусна да изведе Сити напред, след като стреля с глава покрай вратата. В 63-ата минута логичното се случи и гостите отново поведоха. Риад Марез с прекрасен удар прати топката към вратата, тя се удари в дясната греда на Пикфорд и влетя в мрежата.

След гола "гражданите" не намалиха темпото и почти не даваха топката на съперника. Следващият гол падна в 77-ата минута, когато Бернардо Силва си освободи пространство за изстрел и с хубав удар увеличи аванса на Ман Сити, като до голяма степен реши мача.

Малко по-късно на терена се появи и Кевин Де Бройне. Капитанът на гостите замени Стърлинг и се завърна в игра след почти месец отсъствие. Влизането му само показа колко добре се справи отбора на Гуардиола последните месеци в негово отсъствие и без Серхио Агуеро, който остана на пейката.

Шеймъс Коулман Шеймъс Коулман23
90' Родриго Ернандес  Родриго Ернандесизлиза
Фернандиньо  Фернандиньовлиза
80' Рахийм Стърлинг  Рахийм Стърлингизлиза
Кевин Де Бройне  Кевин Де Бройневлиза
77' Бернардо Силва  Бернардо Силвагол
Алекс Иуобиизлиза Алекс Иуоби  69'
Хамес Родригесвлиза Хамес Родригес
Том Дейвисизлиза Том Дейвис
Джошуа Кингвлиза Джошуа Кинг
67' Рахийм Стърлинг  Рахийм Стърлингжълт картон
63' Рияд Марез  Рияд Марезгол
Ричарлисонжълт картон Ричарлисон  45'
Ричарлисонгол Ричарлисон  37'
32' Фил Фодън  Фил Фодънгол